Полювання на бобра привертає особливий інтерес мисливців. Деякі зовсім цінують його дужче, ніж звичайне полювання на кабана. Як і в інших видах полювання, полювання на бобра має свої нюанси і особливості. Н бобра можна офіційно йти в період з початку жовтня до кінця зими. При цьому обов'язково потрібно мати певний дозвіл, інакше несанкціоноване полювання буде вважатися браконьєрством.

Полювання на бобра

Як відомо, існує два види мисливців. Для одних цей промисел, для інших - відпочинок. Тому для перших важливий показник видобутку, тобто, якої кількості і якості спійманий звір. Для других же це просто розвага, а звір необхідний як трофей. Для першої категорії мисливців важливо знати особливості полювання на бобра, щоб добути знатну дичину.

Серед мисливців досі ведуться суперечки з приводу того, як правильніше йти на бобра. Існує безліч способів. Найпопулярніші - на капкан і з рушницею. Перш ніж описувати особливості полювання, слід докладніше зупинитися на порівнянні двох даних методів.

Чим відрізняється полювання на бобра з рушницею і на капкан?

Рушниця в порівнянні з капканом є більш практичною. Пов'язано це з тим, що встановлення капкану забирає багато часу. З рушницею все набагато простіше, навіть не дивлячись на складну конструкцію, управлятися з нею може абсолютно будь-яка людина. Крім того, перш ніж встановити капкан потрібно уважно вивчити місцевість проживання бобрів, досконально вивчити їх повадки і інше. При полюванні з рушницею такого не потрібно.

Однак при полюванні з рушницею потрібно бути уважним і тихим. Якщо бобер помітить вас в небезпечній близькості, то відразу ж сховається в воду. Навіть при легкому пораненні бобра не сподівайтеся, що він спливе, він просто потоне. Що в результаті не призведе до задоволення, все полювання стане марним.

У тому випадку, якщо розглядати двоє представлених знарядь по влаштуванню, то рушниця простіше у використанні, ніж капкан.

При встановленні капкана слід пам'ятати, що в дану пастку може потрапити будь-який вид звіру. Він може бути як хворим і старим, так і занадто молодим. У той час як при полюванні з рушницею ви самі вибираєте жертву.

Полювати на бобра можна біля води або на стежці. Причому в другому випадку шансів убити його набагато більше. Перебуваючи біля води, бобер без проблем пірне у воду при небезпеці. На стежці ж шанси скорочуються. Крім того, якщо мисливець використовує рушницю і полює на стежці, то таке вбивство тварини вважається більш гуманним. Цю умову можна виконати тільки в тому випадку, якщо стрілок - професіонал. При хорошому пострілі бобер може навіть не зрозуміти, що сталося, тим більше не відчути біль.

При полюванні на капкан, його спочатку встановлюють, а потім залишають поки бобер не потрапить до капкану. Капкан може простояти добу, перш ніж мисливець відвідає його для перевірки. Розглянемо таку ситуацію, що бобер попався практично відразу після установки капкана. Це означає, що бідній тварині доведеться мучитися ще багато годин, поки його страждання закінчаться.

Підготовка до процесу полювання

Підготовка до полювання - важлива частина самого полювання. Побільше дізнайтеся про місцевість, на якій буде проводитися полювання на бобра. Підберіть спеціальний одяг, який буде зливатися з навколишньою природою.

Сам одяг має бути теплим і бажано непромокаючим.

Під час полювання не використовуйте ніяких спреїв або кремів від комарів та комах. Бобри вельми чутливі до таких запахів і здатні відчути їх навіть при легкому вітерці.

А ось запах диму бобрів не лякає. Що дозволяє йти на полювання після знаходження біля багаття.

Приступаємо до полювання

Полювання на капкан тим хороше, що не забирає багато часу. Після установки можна займатися будь-якими справами. Але такий спосіб неприйнятний для багатьох мисливців. Адже для більшості цікавий сам процес.

Перше, що потрібно зробити при полюванні на бобра - знайти хатку бобра. Розшукати її можна по погризених гілках і стовбурах дерев. Світлий колір погризеної деревини говорить про те, що сліди свіжі. А, значить, бобер десь поблизу.

Наступним кроком буде знайти підходяще місце для засідки. Озирніться і виберіть зручне місце для спостереження, це може бути яма. Головне, щоб віддаленість даного місця не перевищувало 50 метрів.

Вибравши відповідне місце, ретельно його підготуйте. Приберіть всі гілки і листя, наступаючи на які будуть видаватися звуки. Сидячи в засідці, намагайтеся не робити зайвих рухів і зовсім не рухатися. Коли помітите тварину, не варто різко смикатися. Рушниця має постійно бути прикладеною до плеча. Можна стріляти відразу, якщо ви впевнені в своїх силах і точності. А можна трохи почекати, щоб відзначити те, як рухається бобер. І тільки потім зробити вирішальний постріл.

Пам'ятайте, для вас буде лише один шанс вистрілити. Якщо вас помітить великий гризун, то він повідомить про небезпеку всьому сімейству. Тоді бобри почнуть поводитися з побоюванням, вони можуть тижнями не вилазити з хати до тих пір, поки не мине небезпека.

Додаткові поради

- При виборі рушниці слід пам'ятати, що вага рушниці повинна бути в 20 разів менша ваги самої людини. Це потрібно для вільного переміщення мисливця.

- Кращий момент для пострілу - вихід бобра на сушу. У воді ця тварина відчуває себе комфортно і без проблем пересувається. На суші ж бобер більш неповороткий, а, значить, вразливий. Постріл слід робити відразу, без очікувань. Якщо бобер помітить вас, то відразу ж зануриться в воду, і не буде вилазити довгий час.

- При полюванні на бобра за допомогою капкана найбільш сприятливим моментом його установки вважається весняний час. При знаходженні біля берега слідів бобра, необхідно відразу ж виставляти пастки. Перевіряти їх потрібно кожен день.

- Полювати на бобра можна і вночі. Роблять це найчастіше на човні і не поодинці. Для такого полювання необхідно, як мінімум, дві людини. Пам'ятайте, що нічне полювання призначене для людей, що мають запас терпіння, так як чекати, можливо, доведеться довго.