olen

Відкриття полювання на оленя плямистого

Сезон полювання на великих рогатих копитних нарешті можна вважати відкритим. Протягом довгого часу ліміти на полювання на цих тварин були невстановлені, період гону, нажаль, вже позаду, а полювання на оленевих тільки набирає обертів. У цій статті ми розповімо про те, чим живуть наразі плямисті олені, як поводять себе по завершенню періоду розмноження та нюанси полювання на них в умовах пізньої осені. Тепер про все це детальніше.

Поведінка плямистого оленя по завершенню гону

Плямистий олень – надзвичайно красива тварина, яка проживає, більшою частиною, у листяних та змішаних лісах, із широкими галявинами та щільним підліском. На відміну від козуль, олені скидають роги навесні, та саме цього місяця нарешті остаточно добігає кінця сезонне линяння. Хутро цих тварин наразі стає більш щільним та довшим, забезпечуючи достатньо тепла щоб пережити сувору холодну пору року. Довжина тіла дорослих самців може сягати 180 см, а довжина рогів – 80 см. Цінність здобутого трофею наразі тільки зростає за рахунок оновленого хутра та міцних довгих рогів.

По закінченню періоду гону, самці потроху відокремлюються від своїх самиць, у той час як останні заново збирають зграї. Молодняк, що тримався дещо в стороні знов тримається поряд із дорослими. Основу годування цих тварин й надалі складають залишки зеленої рослинності, а також гриби, лісові ягоди та опалі жолуді й горіхи. Самці оленів до цього часу значною мірою схудли бо мало часу приділяли їжі під час періоду розмноження. Відновлюється навідування солонців, відповідальні господарства тим часом підсолюють ґрунт, щоб тварини могли відновити свій мінеральний баланс. У більшості випадків олені годуються лише вранці та ввечері, але чим ближче до зими – тим частіше вони годуватимуться ближче до середини дня. 

Полювання на плямистого оленя

Сезон парування, який вважається найцікавішим для полювання на великих рогатих, відомий більше як полювання на реву, нажаль впущений. Найпопулярнішими засобами полювання на них стане полювання з підходу, загінне полювання та полювання за вишки на спеціально обладнаних та пристосованих для цього угіддях.

Під час полювання з підходу, перш за все, треба уникати шуму та різких рухів. Заходити на будь-яку тварину, включно оленя плямистого, потрібно неодмінно проти вітру, позаяк тварини мають прекрасний нюх. У момент, коли олень раптом зупиниться та підійме голову варто також замерти на місці, залишаючись нерухомим до того моменту як тварина не повернеться до годування. Сам процес полювання скрадом в умовах листопада дуже важкий, але найбільш цікавий, у той же час, подібний тип полювання підійде виключно досвідченим мисливцям.

Під час загінного полювання група мисливців ділиться на загоничів та стрільців. Стрілки займають місце та добряче маскуються на стежці де проходить тварина, у той час як загоничі обходять оленя та женуть його шумом на стрільців. На великій швидкості олень бачитиме виключно попереду себе, що дає неабияку перевагу мисливцям. Головне тут – добре продумана тактика, ретельна попередня розвідка та, безперечно, влучність, бо постріл потрібно буде виконати по рухомій цілі.

Щоб ви не обрали, бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою та, звісно ж, ні пуху, ні пера!

 

info@ribachok.in.ua