vovk ta ioho zvychky i sposib zhyttia vlitku

Вовк та його звички і спосіб життя влітку

Літня пора на самому піку, температура повітря підіймається вище позначки у +30. Із кожним градусом метаболізм, та слідом й активність, вовка падає, навіть не дивлячись на те, що ці хижаки утворюють цілі зграї навколо пар та останнього виводку. Копитні наразі значно менше страждають від нападок цього хижака, але трапляються і неприємні винятки. У цій статті ми коротко пройдемось по сезонним повадкам вовків та розповімо про особливості співіснування цього хижака із людиною та копитними й іншими представниками лісової фауни.

Поводження Українського вовка влітку

Вовченята, що народилися цієї весни вже здатні виходити з лігва, але завжди тримаються поблизу. Основу їх харчування досі складає молоко вовчиці, але вони вже поступово починають переходити на м’ясну їжу. Вовки взимку утворюють пари, зазвичай нерозлучні, а ті що не змогли знайти собі пару ведуть поодинокий спосіб життя, нерідко прибиваючись до однієї із зграй. Самиці у цю пору майже ніколи не виходять з лігва, де доглядають за своєю молоддю. М’ясо для самиці та вовченят здобувають самці, що проводять майже ввесь час на полюванні.

Ближче до кінця червня, молодь вже відмовляється від молока та переходить на м’ясо, але полювати навіть з батьками же не здатна. Перші вилазки на полювання з батьками розпочнуться вже незабаром, десь у середині липня. Частіше за все, основною здобиччю вовків стають копитні від кабанів до оленевих. На дуже велику жертву вовки нападають зграями, які полюють дуже злагоджено. Під час масової атаки, кожна особина чітко знає свою справу: одні заганяють, інші йдуть напереріз та атакують збоку. На хутрових вовки майже не полюють, за рахунок того, що ганятися за ними займає дуже багато зусиль, та здобич у свою чергу не дуже багата на калорії.

Слід окремі зауважити, що кількість вовченят, які доживуть до свого першого року, найчастіше не перевищує 25%, і це тільки у найкращому випадку.

Сіроманець та інші тварини Української природи

Масові нападки вовків трапляються дуже не часто. На відміну поширених чуток, вовки на сьогодні, не представляють великої небезпеки іншим тваринам. Буває, що вони прибиваються до зграї оленевих чи кабанів, де забирають молодь по-одному, чи нападають двома трьома особинами на великого самця, але це буває нечасто. За умови загрози чисельності місцевим мирним видам, популяцію вовка на господарствах та у заповідниках проріджують, але найчастіше, у таких випадках, вистачає просто підвищити квоти на їхню здобич.

Людина та вовк 

Вовки та людина завжди не ладили. У минулих сторіччях вовка буквально винищували, через що в деяких країнах, наприклад Сполучених Штатах центральній частині Європи чи  в Японії цих хижаків або не залишилося, або стало дуже мало. За останніми підрахунками, в Україні на зараз залишилося приблизно 2500 особин, що, порівняно з іншими Європейськими країнами не так вже мало, але все ж таки їх популяція дуже страдає через діяльність людини. Масові вирубки лісів та через край завзяті прорідження популяції у минулому сторіччі дуже сильно відобразилося на їх чисельності. Інциденти ж з нападами вовків на людину, чи навіть велику рогату худобу, вкрай рідкісні.  

Полювання на вовка у червні заборонено.

 

info@ribachok.in.ua