Полювання на ондатру біля нориПолювання на ондатру біля нори

Грудень - останній місяць для полювання на хутрових, які ведуть водяний або напіводяний спосіб життя. Одним з таких тварин є ондатра, що володіє цінним хутром і їстівним м'ясом, завдяки чому і цінується серед мисливців. Полювання на неї в цілому не дуже популярне, але досить вигідне для мисливця.

Звички ондатри на початку зими

Полювання на ондатру не так популярне як на великих хутрових тварин, відсутність природних ворогів і непопулярність полювання дозволила їй досягти великої чисельності на українських просторах. У нашій країні вона була вперше завезена в середині ХХ століття, після чого поширилася по всій її території. Населяє болотисті місцевості, береги річок і прісноводні озера. У міру того, як болота поступово осушаются внаслідок діяльності людини, ондатра все частіше селиться в зрошувальних каналах. Облаштовує нори на крутих і високих берегах, вхід в які надійно схований під водою, і краще за все помітний саме в зимову пору, так як близько нори в льоду з'являється віддушина в кризі, через яку ондатра випливає на берег в пошуках їжі.

Подводні нори і хатки допомагають хутровим пережити холодну зиму, температура в них ніколи не падає нижче нульової позначки. Також, в норах обладнується спеціальна камера для зберігання їжі, запасеної в осінню пору. Зимова пора - єдиний час коли ондатри живуть великими групами, як тільки настане весна, ці тварини розбіжаться по нових територіях, а останній приплід почне самостійний спосіб життя, будучи вигнаними з нори самкою. У зимову пору, основою прожитку ондатр, крім накопичень в норі, стають великі кореневища приболотних і приозерних рослин. На пошуки їжі виходять переважно рано вранці.

Способи полювання на ондатру в грудні

Оскільки полювання з капканами в Україні знаходиться під суворою забороною, єдиним способом їх видобутку залишається полювання з рушницею у нори або хатки. Суть її полягає в тому, щоб підстерегти звірка на ранковій годівлі. У ондатри слабо розвинені нюх і зір, тому особливого ​​маскування на подібному полюванні не буде потрібно. Натомість, у цих тварин добре розвинений слух, з чого випливає, що у нори необхідно вести себе гранично тихо, в іншому випадку ондатра і зовсім не здасться з укриття. Перед безпосередньою полюванням проводиться розвідка берегової лінії на наявність душників в льоду і вершин хаток. На безпосередньому полюванні, стрілок рано вранці залягає в укриття або споруджує скрадок неподалік від нори.

Коли тварина вибереться на жирування і здасться на поверхні води і слід робити постріл. Перед подібним полюванням в будь-якому випадку варто потренуватися у влучності, оскільки ці тварини мають невелику голову, в порівнянні з тілом, і потрапити в неї буде нелегко. Постріл в будь-яку іншу частину тіла тварини швидше за все завершиться тим, що ондатра пірне назад і поранена сховається в норі і, ймовірно, там і загине, чого допускати ні в якому разі не можна. Щільне хутро звірка забезпечує йому хороший захист від вогнепальної зброї, що слід враховувати в першу чергу, до того ж пошкоджена шкірка при неправильному попаданні також помітно втратить у цінності.