poliuvannia na kuripku vosenyПолювання на сіру куріпку восени

Наближається зима, на вулиці стає все холодніше, і останні перелітні птахи залишають Українські землі до настання теплого сезону. Однією з найцікавіших птахів, особливо для власників добре навчених і видресируваних мисливських псів (лягавих), залишається сіра куріпка, яка в більшості регіонів України є осілим видом. Полювання на неї цікаве і спортивне, а тому привертає до себе величезний інтерес.

Повадки сірої куріпки

Куріпка вдає із себе невелику птицю сімейства Фазанових, довжина її тіла не перевищує 34 см, а вага - 500 грамів. Веде переважно осілий спосіб життя, перельоти здійснює тільки в разі відсутності корму. Проживають великими групами, які розпадаються лише навесні, під час спарювання. Мають сірувате оперення на грудях і буре на спинній частині, у самців на грудях також присутня виражена бура пляма. Можуть харчуватися як комахами, так і зерновими або трав'янистою їжею. Пізньої осені населяють сухі болота, луки, лісові хащі та посадки. На час морозів можуть впритул наблизиться до оселі людини, внаслідок відсутності корму, через що протягом зимового сезону часто підгодовуються на людських угіддях. Ці птахи завжди поводиться обережно, сполохати їх дуже легко, проте піднімаються на крило вкрай неохоче, побачивши небезпеку намагаються сховатися в найближчому чагарнику. Під час польоту швидко втомлюються, а тому не пролітають великі відстані. Якщо зграя відчувши небезпеку піднялася на крило, то летіти буде чітко по прямій лінії, завдяки чосу її легко можна знайти.

Як вполювати сіру куріпку восени

Найбільш поширеним і легким способом полювання на куріпок в листопаді залишається полювання з підрушничною собакою. Остання повинна бути собливо слухняна і навчена обходити птицю і гнати прямо на мисливця. Куріпки тримаються на землі досить купчасто, побачивши собаки довго не біжать, а відразу піднімаються на крило, особливо на відкритій місцевості. Злітають зграєю, так що мисливець повинен бути особливо готовим до влучного пострілу. Для цього зазвичай береться дріб №5-6, із середнім розкидом. Цей птах дуже слабкий на постріл, і щоб не залишалися підранки, не варто поспішати слідувати за зграєю, а дати собаці ретельно обстежити місцевість на впавшу птицю.

За відсутності вірного чотирилапого друга, полювання також може вестися і з підходу. В осінню пору такий вид полювання сильно ускладнений, оскільки оперення птиці за кольором зливається з навколишнім середовищем. На полювання, в будь-якому випадку, краще вирушати рано вранці, коли птах не так активний, а сонце дозволяє розгледіти його серед пожовклої трави. Перший постріл під час відсутності собаки відбувається по птаху на землі, потім проводиться кілька пострілів по зграї яка злетіла. Для початку, мисливець обходить зграю навколо, щоб відрізати шлях до чагарнику. Відстрілявшись, слід приділити достатньо часу на пошук впавшої птиці. Щоб вибрати гарну ділянку для початку полювання, варто обзавестися хорошим біноклем. Вдалого Вам полювання!!!

 

info@ribachok.in.ua