Полювання на оленя восени

Разом з початком осені відкривається можливість для полювання на копитних тварин. Найбільшими з низ є кабан і олень благородний, саме їх ікла і роги стануть найрозкішнішим трофеєм для завзятого мисливця в сезоні. Полювання на копитних завжди було долею досвідчених мисливців, які добре знають де шукати тварину і чого від нього можна очікувати. Зараз це особливо важливо, оскільки олені в вересні ведуть далеко не самий спокійний спосіб життя. У цій статті ми розглянемо сезонні повадки оленя благородного, а також найпоширеніші способи полювання на нього.Полювання на оленя восени

Розмноження оленя восени

Приблизно з другої-третьої тижнем осені у оленя благородного настає період розмноження. У цей час тварини стають дуже розсіяними і підпускають людини набагато ближче ніж зазвичай, слабо реагують на його запах. Основним завданням самців стає захист власної території і самок від інших самців. Рогу благородного оленя до вересня знаходять свою максимальну трофейну цінність, вони доросли до своєї межі, стали широкими і гіллястими. Самому оленя роги потрібні для двох цілей: для залучення самок в період спарювання і відлякування більш молодих самців. В бійки ж вони вступають вкрай рідко, оскільки бої на таких великих і міцних рогах нерідко закінчуються каліцтвами для обох учасників поєдинку і олені це чудово розуміють.

 

Вистежування і початкове виявлення цілі для полювання також помітно полегшується, оскільки самці постійно закликають самок свої ревом. Саме завдяки цьому, полювання на початку осені називається полюванням на реву. Оскільки найпопулярнішою вважається полювання скрадом, то саме вистежування і є першочерговим завданням мисливця. У цьому зможе непогано допомогти далекозоре бінокль або хороша оптика на зброю. Сам же процес вистежування починається незмінно з заходу з підвітряного боку, щоб копитне не могло відчути запах мисливця здалеку. Перевірити напрямок вітру легко можна за допомогою пуху, який легко знайти на місці, на квітках або чагарниках. Напрямок вітру слід перевіряти максимально часто, щоб вас не змогла застати зненацька мінлива вереснева погода.

Вистежування благородного оленя зачату не настільки трудомісткий процес, в цей час найбільші особини тримаються в густих лісах, неподалік від водопоїв. Вони вже давно перестали відвідувати солонці і рідко покидають своїх самок і свою ділянку, а тому не варто боятися того, що вони перейдуть в інше місце навіть після зустрічі з людиною. Крім тактики вистежування, вельми популярна і полювання з вишки на спеціально обладнаних угіддях і полювання із засідки на оленячих стежках, проте засідку слід влаштовувати на заздалегідь розвідані ділянці лісу, де водиться дорослий самець, який не стане далеко подорожувати. Найскладніше зробити точний постріл. Поки дерева ще не скинули листя, навіть хороша оптика не може допомогти зазирнути за густе листя, а тому слід бути вкрай терплячим. Влучний постріл повинен бути проведений під лопатку, а момент коли тварина підставить важко передбачити. Ну а ми ж можемо тільки побажати нашим мисливцям добре провести час наодинці з природою. Ні пуху ні пера!

 

info@ribachok.in.ua