Єнотовидна собака на території УкраїниЄнотовидна собака на території України

Хутрові тварини наших широт, насправді погано пристосовані до жаркого, Українського літа. Перш за все це стосується копитних, метаболізм яких дуже високий, а також хутрових, чия шерсть залишається довгою протягом усього року. Одним з таких хутрових і є єнотовидна собака, також відома, як уссурійський єнот. Полювання на нього в літні місяці заборонено, та й просто безглуздо. У цій статті ми розповімо про те, чим живе ця дивовижна всеїдна Українська тваринка.

Шерсть єнотовидного собаки лише незначно рідшає з настанням весни. Зараз, уссурійський єнот веде виключно нічний спосіб життя, виходячи за їжею в настанням сутінок, і повертаючись в нору рано вранці, ще до сходу сонця. Велику небезпеку для нього представляють хижаки, особливо в цю пору, коли на полювання вже виходить і їх молодняк. Уссурійський єнот дуже неповороткий і під час полювання добути його досить просто, маючи при собі вірного пса. Тільки з настанням серпня, ці тварини почнуть накопичувати той жир, через якого єнотовидний собака користується такою популярністю серед мисливців, а тому, як ми вже згадували, полювання на неї не тільки заборонено, але й не має сенсу.

Цуценята з останнього приплоду протягом всього минулого місяця вчилися добувати собі їжу. Благо, це тварина абсолютно всеїдна. Єнотовидний собака може харчуватися як корінням рослин і ягодами, так і дрібними гризунами, яйцями птахів і навіть жабами. Простіше кажучи, єнотовидний собака веде збірний спосіб життя, вдаючись до полювання на різну дрібницю вкрай рідко. Завдяки цьому, молодняк швидко вчиться бути самостійним і зовсім скоро покине рідну нору. Поки ж, єнотовидні собаки полюють сім'ями.

Уссурійський єнот викопує собі нори вкрай рідко, найчастіше задовольняючись занедбаними норами лисиць і борсука. Якщо ж знайти таку не вдається, то для нього цілком достатньою виявиться і відкрита лежання, в траві або в снігу. На зиму, деякі особини все ж вдаються до риття нори, яку облаштовують в густих коріння старих дерев.

Єнотовидні собаки як ніякі інші тварини потребують вцей час в захист від браконьєрів. Вони практично не здатні швидко пересуватися, і крім людей їм необхідно захищатися від незліченних хижаків. В одному приплоді у самки в кінці весни, приходить на світ до 10 -14 цуценят, і далеко не всі вони доживуть до свого першого року життя. Будучи по-суті збирачем і падальником, вони не тільки жодним чином не шкодять навколишньому середовищу, а й є його невидимими санітарами. Оберігайте природу, і вона Вам обов'язково віддячить.

info@ribachok.in.ua