Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Популяція та виживання лосів в УкраїніПопуляція та виживання лосів в Україні

Лосі далеко не так добре поширилися по Україні, як, наприклад, інші копитні. Це обумовлено, в першу чергу тим, що до середини ХХ століття лосів в нашій країні просто не було. Зараз, їх чисельність з кожним роком стрімко падає, і однією з найбільших проблем для їх розмноження в країні є саме браконьєрство. Зараз, з настанням весни, мисливський сезон підійшов до кінця, і, отже, полювання на них суворо заборонено, а в країні проводяться дії, спрямовані на захист від незаконного відстрілу.

У цій статті ми розповімо про важливість збереження поголів'я лосів в Україні.

Як ми вже згадували, лось з'явився на території України в середині ХХ століття, за допомогою міграції з Білорусі. За останнє сторіччя, їх чисельність значно скоротилася, через неконтрольоване відстрілювання, оскільки роги лося є почесним трофеєм. Крім проблеми браконьєрства, чисельність також скорочувалася і з кліматичних причин. Лось, як і всі травоїдні володіють підвищеним метаболізмом, а жаркий літній сезон, є не рідкісним на наших широтах, для них практично нестерпний. В першу чергу, причиною їх річного розселення поблизу водойм, є їх охолоджуюча функція, в жарку погоду вони заходять у водойму для того, щоб остудитися. Примітно, що лось у 2009 році мав усі шанси потрапити в червону книгу, однак цього не сталося. У Білорусі також гостро стоїть проблема із збереженням виду, зважаючи на різкі кліматичні зміни, до яких тварини не встигають пристосовуватися.

У гористій місцевості лосі забрідають вкрай рідко, селячись в лісостепових смугах південніше карпатських гір, також їх поселення відзначаються в середньому Подніпров'ї, також невелике їх поголів'я відзначається у Донця. Під час зимового сезону, гориста місцевість захищає тварин від холодного північного вітру. З настанням весни або серйозного потепління в кінці зими, лосі повертаються на свої звичні літні пасовища. Благо в цьому році сніг розтанув рано і дуже швидко, що посприяло швидкому зникненню насту, щільною крижаної кірки на снігу, яка ріже лапи копитним і робить їх беззахисними перед хижаком, бактеріологічними зараженням і браконьєрством.

Лось - далеко не сама агресивна тварина, і на відміну від інших оленевих, занадто близько підпускає до себе людину, через що полювання на них не таке складне, як наприклад, полювання на, швидких і граціозних, косулю або лань. Важливість збереження виду, занесення якого в червону книгу є лише справою часу, просто незаперечна. Саме тому, з першими потеплінням застосовуються посилені охоронні заходи. Крім захисту від браконьєрства, сильно скорочуються вирубки сосняков, що є основним і найближчим ареалом мешкання тварин. Закликаємо вас негайно повідомляти у відповідні служби при виявленні незаконного полювання, яка апріорі не може бути іншою поза мисливським сезоном.

Бережіть природу і ні пуху вам, і ні пера!