Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Обережно! Небезпечний ЛІД

Асоціація рибалок України звертається з проханням дотримуватися Правил безпеки під час перебування на льоду і не ризикувати своїм здоров'ям і життям.

У цьому році погода явно мінлива ... То відлига, то мороз. Це дуже небезпечно при виборі надійного льоду для зимової риболовлі.

smertelno nebezpechnyi lid

- Риболовля гірше грипу. На неї хворі мільйони наших співгромадян - каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков - Рибним ловом захоплюються круглий рік. І зима не виняток. Любителів зимової підлідної риболовлі жартома називають «пінгвінами». Перший лід і останні його дні деякі рибалки чекають, як «свято». Дійсно в цей період риба більш активна. Але не слід забувати при цьому Правила безпеки поведінки на льоду. Адже саме незміцнілий лід, самовпевненість і зневага до власної безпеки стають часом причиною трагедії.

Щорічно по країні на зимових водоймах гине понад 100 людей. І цей рік не є винятком ... З різних куточків країни надходять тривожні повідомлення про трагедії на льоду.

Для рибного лову зараз благодатна пора. Ні холод, ні вітер - не лякають затятих рибалок. А в сонячні дні лід річкових заток «чорний» від кількості рибалок на ньому.

- Досвідчені рибалки дбають про свою безпеку, і мають при собі спорядження, за допомогою якого в разі біди вони зможуть врятуватися самі або допомогти товаришеві, який потрапив в біду - сказав Олександр Чистяков - Не можна забувати, що Вода - це стихія! І до неї потрібно ставитися з повагою.

За відомостями рятувальників, хоча рік тільки почався, але вже встиг забрати з собою не одне людське життя на підступному льоду зимових водойм.

- Через не постійну температуру на річках і озерах України утворюється нестійкий крижаний покрив - повідомляють в Державній Службі Надзвичайних Ситуацій - Рясні снігопади занесли промоїни, що підвищує рівень небезпеки. Вийшовши на лід обов'язково пробуйте його на міцність перед собою рибальської пішнею. Майте з собою елементарні пристосування, які допоможуть вам в разі провалювання під лід.

Зимова риболовля - це хобі! І воно не повинно перетворюватися в екстремальну ситуацію. Особливо обережними потрібно бути сьогодні, при підвищенні температури, так як лід може стати тонким і крихким.

Асоціація рибалок України нагадує, що безпечним вважається лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 см; для влаштування катка - не менше 10-12 см (для масового катання - 25 см); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше 15 см. Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду, стрибаючи на ньому або ударами ноги. Якщо від удару по льоду пішнею на ньому з'являється вода, то негайно йдіть з того місця. Також не слід йти на водойму в поодинці і в нічний час. Вирушаючи на риболовлю, обов'язково необхідно попередити рідних, куди ви йдете.

Крім того, категорично забороняється вживати алкогольні напої до і під час перебування на льоду. Верхній зимовий одяг, бажано, щоб був на блискавках, а рюкзак і ящик з снастями надягайте тільки на одне плече, щоб в разі необхідності від них можна було швидко звільнитися. Обходьте ділянки, покриті товстим шаром снігу - під снігом лід завжди тонший.

- Не робіть поруч багато лунок

- Не збирайтеся великими групами на одному місці;

- Не робити лунки на переправах;

- Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке би клювання там не було;

- Завжди тримайте під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 метрів;

- Покладіть поруч з лункою дошку або велику гілку.

Не виходьте на лід в темну пору доби. Не залишайтеся один на льоду (особливо небезпечний "перший" і "останній лід»). Подбайте, щоб з Вами завжди був товариш, готовий допомогти в разі провалювання під лід.

Подбайте, щоб Ви мали при собі "рятувалки" - загострені штирі зі зручним захватом, з якими Ви зможете в разі необхідності витягти себе з ополонки (без них руки будуть ковзати по льоду і Вам буде важко зачепитися за слизький лід).

Друзі! Будьте обережні на зимовій водоймі! Дотримуйтесь Правил безпеки поведінки на льоду! Людське життя безцінне, і не варто ризикувати ним заради улову в пару окунців! - Асоціація рибалок України.

Прес служба Асоціації рибалок України