Найрезультативнішим і найцікавішим способом лову судака можна назвати лов з використанням джигових приманок. Але відразу зазначимо, що отримати позитивний результат вдасться лише за умови відповідального підходу до підготовки снастей та вибору місця. Спіймати судака, який відноситься до дуже обережних хижаків, вийде, тільки якщо спінінг буде правильно налаштований, правильно будуть підібрані приманки та тактика лову.

лювля судака на джигові приманки

Особливості вибору спінінга для лову судака

Зазначимо, що вибір снастей для лову судака має здійснюватися з різних чинників. Насамперед слід враховувати умови водойми та її тип. Так, наприклад, для лову судака на стоячій водоймі і на річці зі швидкою течією підбиратиметься спінінг з різними характеристиками. Також при виборі вудилища потрібно враховувати спосіб лову, а саме як проводитиметься процес - з човна або з берега. Цей момент особливо важливо розглянути під час вибору довжини вудилища.

Умови лову впливають найбільше на вибір спінінга: відразу зазначимо, що універсальних варіантів спінінгів для лову судака не існує. Розглянемо варіанти спінінгів, які підійдуть для лову з човна та з берега:

  1. Для лову з берега чудовим вибором стане вудилище, довжина якого знаходиться в межах 2.4-2.7 метра.
  2. Якщо частіше ловити хижака доводиться з човна, то рекомендується розглядати варіанти довжиною 1.8-2.1 метра.

Вибираючи спінінг для лову судака, слід враховувати, що у цього хижака кістлява паща, пробити яку навіть гострим гачком вдається за умови виконання сильної підсічки. Зробити це вийде лише жорстким спінінгом.

Вибираємо котушку

Отже, на спінінг, яким планується ловити судака, правильно встановити безінерційну котушку з розміром шпулі 2500. За допомогою такої котушки легко вдасться впоратися з виважуванням трофейного судака.

При виборі котушки слід розглянути насамперед якість шпулі та матеріал, з якого вона виготовлена. Також не менше уваги необхідно приділити фрикціону та його розташування. Досвідчені рибалки радять купувати котушки з переднім фрикціоном.

Що стосується кількості підшипників, досить часто можна почути, що чим їх більше, тим краще - можливо, це і так у випадку з короповим ловом, а ось для судакової котушки достатньо і 3-5 підшипників у конструкції, щоб гарантувати зручність, надійність та ефективність.

Волосінь на судака

Для лову підійдуть як плетінка, так і звичайна волосінь, але відразу слід зазначити, що останній варіант більше підійде, якщо планується ловити щуку, а оскільки ми націлюємося на судака, то правильно буде зупинити вибір на першому варіанті. Чому? Пов'язано це з відмінними технічними показниками плетінки, вона за мінімального перерізу здатна витримувати значні навантаження на розрив. Крім цього, її застосування дозволяє забезпечити снасть максимальною чутливістю, що особливо важливо при лові пасивного хижака.

Вибір діаметра здійснюється виходячи з того, яких розмірів водиться судак у водоймі, де планується здійснювати його лов. Так, для лову судака вагою 3-4 кг (що для більшості наших водоймищ сьогодні, на жаль, велика рідкість) достатньо використовувати плетений шнур перетином 0.1 мм. Вибір на користь шнура рекомендується зробити, якщо найчастіше процес лову здійснюється з берега, а приманку потрібно закидати на відстань мінімум 70 метрів від точки лову.

Вибір джиг-головок

Підібрати джиг-головку насправді нескладно, проте все ж таки потрібно враховувати деякі правила. Так, важливо знати, що ваги джиг-головки має бути достатньо для того, щоб приманка після закидання опускалася швидко на дно і не зависала в товщі води під дією сили течії (якщо вона присутня на вибраній ділянці водойми). Чинники, що впливають на вибір джиг-головки:

  1. Розмір та форма приманки.
  2. Сила течії.
  3. Глибина на ділянці лову.

Виконати монтаж оснастки можна різними способами, відзначимо три найпоширеніші найчастіше при лові судака:

  1. За допомогою грузила-чебурашки, до якого прикріплюється гачок офсетний.
  2. Джиг-головка прив'язується до основної волосіні (найпростіший з варіантів).
  3. Монтаж на відвідному повідку, перевага в максимальній чутливості – відмінний вибір для лову пасивного хижака.

Вибір слід здійснювати з урахуванням пори року, особливостей водойми та активності судака. На якому варіанті зупинитися, вирішувати тільки вам, поекспериментуйте, і ви відразу зрозумієте, який варіант монтажу буде найзручнішим, а головне ефективним.

Вибір штучної приманки для судака

До вибору приманок слід поставитися з максимальною відповідальністю. Важливо враховувати умови лову, прозорість води, пору року. Відзначимо, що найкраще судак реагує на свої наступні колірних відтінків: зеленувато-сірий, лимонний, зелений і помаранчевий.

Що стосується розміру, то досвідчені рибалки радять зупиняти вибір на приманках, довжина тіла яких знаходиться в межах 8-12 см. Через особливості будови пащі судак віддає перевагу вузьким приманкам.

Слід зазначити, що найкраще судак реагує на віброхвости та твістери. Серед величезного асортименту силіконових приманок, представлених на ринку, можна виділити моделі виробництва Keitech, Rains, Fanatik, які вигідно відрізняються якістю та ефективністю.

Силікон на судака

При виборі колірного оформлення, розміру та форми приманки завжди слід враховувати погодні умови, час доби та активність хижака. Зазначимо, що у весняний період рекомендується підбирати приманки невеликого розміру, а ось ближче до кінця літа судака будуть приваблювати великі та об'ємні варіанти силіконових приманок.

Вибираємо місце для лову судака

Щоб ловля судака був максимально результативною, недостатньо підібрати приманки і правильно налаштувати снасті: важливо також знати звички хижака і вміти визначити найбільш перспективні для його лову місця і ділянки на водоймі. Якщо при виборі місця будуть допущені помилки, то, швидше за все, ви поїдете додому без улову, в кращому випадку вдасться зловити кілька невеликих судаків.

Розглянемо найперспективніші для лову цього хижака ділянки на акваторії. Отже, завжди найбільшу увагу потрібно приділяти місцям із різкими перепадами глибини, саме тут найчастіше зустрічається активний хижак. Крім цього, не можна залишати поза увагою руслові брівки, прибережні вири та місця на виходах з ям.

Місце лову

Залежно від періоду року судак буде зустрічатися на різних горизонтах. Так, наприклад, навесні або пізно восени частіше вдається знайти хижака на глибині 4 і більше метрів. У літні місяці та в першій половині осені судака успішно можна ловити на ділянках водоймища глибиною всього 2-3 метри.

Якщо лов судака здійснюється на річці, то рекомендуємо звертати увагу на вигини русла, оскільки тут завжди утворюватиметься перепад глибини і нерідко зустрічаються глибокі ями.

info@ribachok.in.ua