Як вибрати крутий воблер?

Як вибрати крутий воблер?

Провідні виробники спінінгових приманок пропонують рибалкам найширший вибір воблерів, до того ж більшість моделей випускаються 3-5 розмірів і більше. Який з них вибрати і в якому випадку? Можливо, брак інформації, що допомагає новачкові зорієнтуватися в цьому питанні, і є причина того, що володар воблера не зважується пустити його в справу. І дарма, адже ця приманка ловить завжди, крім тих випадків, коли залишається лежати в коробці.

Я не ставив перед собою завдання класифікувати воблери, це було зроблено до мене. У мене мета інша - позначити принципи підбору цих принад для лову в конкретних умовах. Деякі рибальські магазини пропонують до декількох сотень моделей воблерів, так що у покупця очі розбігаються. Консультанти тут вам не помічники: таку кількість приманок вони просто фізично не зможуть перепробувати, а навіть якщо і ловили на деякі, то напевно не в тих місцях, де це зазвичай робите ви.

Більшість рибалок купують воблери безсистемно, не враховуючи майбутніх умов лову. Твердження, що, мовляв, цей воблер - на щуку, а цей - на окуня, голослівні, якщо не уточнювати, яка глибина в місці передбачуваного лову, якої сили там протягом, чи є корчі, на крупну чи рибу ви маєте намір полювати.

Приклад грамотного підбору воблера, з урахуванням конкретних умов лову, описаний в чудовій статті Сергія Смольникова "Камчатські чавичі: перше побачення", в якій він розповідає про експедицію на Далекий Схід. Нагадаю, що там спінінгістам довелося рибалити в умовах глибокої швидкої води, причому риба стояла біля самого дна. Сергій вибрав для лову потопаючі воблери фірми RAPALA. Чому? Всі потопаючі моделі хоча і менш маневрені під час проводки, зате їх не виносить потоком води до поверхні; ними можна ловити, роблячи закидання вгору за течією і опускаючи приманку на задану глибину (up stream). До того ж складові воблери найбільш рухливі з потопаючих приманок. Ось чому приманку, обрану С. Смольнікова - CDJ від RAPALA, можна вважати оптимальною для даних умов лову.

На упаковках з воблерами різних фірм - Rapala (Фінляндія), Ugly Duckling (Югославія), Duel (Японія), Yo-Zuri (Японія), Daiwa (Японія), Rebel (США), Cotton Cordell (США) - часто можна зустріти написи "Shad" або "Minnow" (воблери типу "Shad" іноді називають "Plug" або "Crank"). Зовні ці приманки чимось нагадують пуголовка, передня частина у них, забезпечена лопотюю, значно ширша, а іноді й більш товста, ніж хвостова. Вони володіють метушливої ​​грою у вузькому коридорі. Кращі екземпляри ефективні на течії, їх не вивертає набік струменями води.

Сайт Риболовля та мисливство для тих хто посправжньому любить спілкування з природою риболовлю, мисливство, та активний відпочинок. На нашому сайті ви також знайдете цікаві статті про риболовлю, полювання, тваринництво, також багато цівого зі світу дикої природи, для запеклих грибників ми теж підготували багато цікавої інформації. Бажаємо вам позитивного настрою та приємного спілкування з прирдою.

info@ribachok.in.ua