Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Що може бути цікавіше для азартних чоловіків, ніж рибальські трофеї? Хіба що красиві дівчата. А вже якщо це красиві дівчата на рибалці ... ух! Суперпідбірка прекрасних рибачок з завидними трофеями.

rybalkai

rybalka

rybalka i

rybalka i dushki

rybalka i devushki

rybalka i devushk

rybalka i devuk

rybala i

rybal i

 dushki

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Для рибалки-спінінгіста щука - це в якійсь мірі риба приз, улов, який в рази піднімає самооцінку, авторитет в очах інших рибалок і просто дарує чудовий настрій. Ловля щуки восени цей самий «золотий» для спінінгістів час, професіонали і любителі готуються до такої риболовлі заздалегідь, і завжди цікавляться новинками або досвідом інших - на що ловити щуку восени, де шукати щуку, і які снасті в який період працюють з максимальним результатом.

osinnia shchuka sekrety uspishnoi rybolovli

Ловля щуки восени з берега

Де ловити щуку восени: для хижака будь-яка біла риба в річці є кормовою базою, щука завжди буде крутитися поруч зі  зграями риби. Ранньою осінню дрібна рибка гріється на мілководді, тому будуть ефективні закидання приманок на мілинах, і швидка проводка. У жовтні-листопаді трава в річці падає, і мирна риба шукає укриття в ямах, в глибоких вирах, часто риба мігрує вздовж бровок, на кордоні швидкого і повільного перебігу. Тепер щуку потрібно шукати в місцях, де звужується русло, де є тихі заводі або коряжник.

Де ловити щуку восени: для хижака будь-яка біла риба в річці є кормовою базою, щука завжди буде крутитися поруч зі  зграями риби. Ранньою осінню дрібна рибка гріється на мілководді, тому будуть ефективні закидання приманок на мілинах, і швидка проводка. У жовтні-листопаді трава в річці падає, і мирна риба шукає укриття в ямах, в глибоких вирах, часто риба мігрує вздовж бровок, на кордоні швидкого і повільного перебігу. Тепер щуку потрібно шукати в місцях, де звужується русло, де є тихі заводі або коряжник.

Які проводки працюють на щуку восени

Щука на блешню восени реагує по - різному, тому я рекомендую використовувати різноманітні проводки:

  • можна покласти блешню на дно і не поспішаючи, провести її в нижньому горизонті;
  • збільшуємо швидкість обертання котушки - піднімаємо блешню вище, і можемо обловити середній і верхній обрії води;
  • даємо блешні «сипатися» - при проводці зупиняємо котушку, трохи відпускаємо волосінь, і блешня в товщі води опускається на дно, створюючи гру за рахунок щільності води і своєї хвилястої форми.

Підсумок - уловисті блешні на щуку восени це зазвичай великі колебалки, які можуть бути пофарбовані в однотонні або  контрастні кольори.

Приманки на щуку восени

Осінній жор щуки - не порожній звук, хижак прагне наїстися перед зимою, тому прекрасно реагує на великі приманки. З усього розмаїття блешень в осінній період «вистрілюють» великі коливальні блешня - ложки, для яких досить рівномірної проводки. Їх низькочастотна гра і блиск привертає велику рибу, і можна отримати відмінний трофей. Однною з кращих блешень на щуку ранньої осені вважаються блешні, виготовлені з кольорових металів - латунь, мідь, срібло. Перевірити таку блешню в магазині легко і просто - немає реакції на магніт, значить це дійсно колірметал.

Силіконові приманки на щуку восени поки не впаде трава, я рекомендую використовувати з офсетними гачками або незачіплялки. Улюблене місце щуки для засідки - латаття, густа трава, це рай для щуки і справжній «кошмар» для спінінгіста, що намагається виловити рибу і не обірвати всі приманки в траві. Офсет і незачіплялка допоможуть зберегти улюблений силікон, і при цьому зробити риболовлю результативною.

Зазвичай на початку жовтня трава в річці починає відмирати, і можна використовувати джигголовкі з силіконом для пошуку щуки на ямах і у вирах. Ловля щуки на силікон восени працює за правилом - чим більша приманка, тим більша риба, тому використання 3-4, а то й 5-ти дюймових віброхвостів або твістерів виправдано при полюванні за великими трофеями. За кольором силікон на щуку восени може використовуватися будь-який, але є теорія, підтверджена практикою: в чистій і прозорій воді ефективно працюють приманки природнього забарвлення, коли після дощів вода брудна з мінімальною видимістю, результативніше працювати з силіконом ультра яскравих забарвлень.

Воблери на щуку восени можуть бути якими завгодно - різної довжини, форми, діапазону заглиблення, палітри кольорів. На початку осені актуальними можуть бути воблери яскравого, агресивного забарвлення, які при швидкій і рівномірній проводці привертають увагу щуки. Пізньої осені в холодній воді кращими воблерами на щуку стануть приманки класу «мінно» суспендери (SP) - коли при повільній проводці рибалка робить тривалі паузи, і рибка зависає в товщі води, провокуючи навіть слабоактивниго хижака на ривок. Розмір риби так само важливий - чим більший воблер, тим більше може бути виловлений трофей. Саме восени часто спрацьовують великі джерки, джеркбейти, вага воблера може досягати 100 грамів, для цього потрібні відповідні вудлища. Колір приманки на щуку восени в холодну пору повинен бути максимально наближений до природнього вигляду білої мирної риби.

Розповідь про полювання на щуку восени буде неповною без розкриття теми «як ловити щуку на живця». Жива маленька рибка була і буде найбільш ласим для щуки шматочком, причому ловити щуку подібним чином можна як з човна, так і з берега. Використовуються як гуртки, так і звичайна поплавочна вудка - поплавок необхідно підібрати такої плавучості, щоб живець його не втопив. Я раджу замість сталевих повідків використовувати флюорокарбон перерізом не менше 0,5, тоді клювань буде в рази більше, і рибалка набагато ефективнішою. Ловля щуки на гуртки восени в основному застосовується на малих річках - необхідний відносно рівний рельєф дна, невелика течія або стояча вода.

Риболовля восени на щуку у будь-якого рибалки - це завжди пошук трофея, підбір приманок під конкретне місце і умови лову. Це азарт і задоволення, про що свідчать безліч відео та фото. Блешні, воблери, силікон або живець - найчастіше тільки інтуїція рибалки буде вірним порадником при виборі приманки. «Ні хвоста вам, ні луски»!

Джерело: ADAMS

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Перевертні в рибоохороні 1

Державне Агентство рибного господарства України відсторонило від виконання своїх обов'язків начальника Київського рибоохоронного патруля. Це сталося на підставі численних звернень громадськості, а так само в зв'язку з відкриттям кримінальних справ на керівництво рибоохоронного патруля.

Нарешті глава Держрибагентства звернув увагу, що в останні роки діється з рибоохороною в Київській області. Про стан наших водойм і про охорону водних живих ресурсів, на жаль, сьогодні можна писати кримінальні романи ...

Всі водойми області перетягнуті сітками. Іде тотальне знищення риби, як вид. Коло замкнулося ... зі слів промисловиків, вони всі платять данину рибоохороні. А для того щоб відбити ці кошти змушені йти на порушення законодавства, зменшуючи вічко мереж, що призводить до вилову молоді риби (позбавляючи тим самим наші водойми майбутнього), здійснюючи вилов гоном, волоком ... Після таких ловів на дні залишається тільки мушля .. .

Браконьєри здають рибу перекупникам, яких поставила рибоохорона. Але, на цьому жадібність і спрага наживи рибоохоронців не закінчується: всі рибоводи платять їм данину. В результаті рибна галузь пішла в густу тінь - 50% вилову промисловиків і 60% вирощуваної риби сьогодні знаходиться в тіні.

Незаконний вилов риби давно вже зрівнявся, а може навіть і перевершив офіційний і становить, приблизно 80 тисяч тонн риби на рік. Щодня браконьєри з наших водойм виловлюють понад 320 тонн риби.

На Київському водосховищі зареєстровано 57 рибопромислових підприємств. На кожному з них працює 8-12 бригад рибаків. Кожна бригада виставляє приблизно до двох кілометрів сіток... Ось і виходить, що щодня на Київському водосховищі біля ОДНІЄЇ тисячі кілометрів сіток!!!! І це тільки офіційних! Так звідки ж у водосховищі візьметься риба, якщо його проціджують, як ситом, не даючи жодного шансу рибі на спасіння та відновлення?

Промисловий вилов риби у внутрішніх водоймах сьогодні потрібен тільки рибоохоронним структурам, які «присмокталися» до вітчизняного рибного ресурсу. Він ніякої економічної користі для країни не дає. У 2018 році ми спожили 410 тисяч тонн рибної продукції. У той же час у внутрішніх водоймах було виловлено 20,7 тисячі тонн риби ... Так невже через 5% від загального споживання потрібно остаточно вбити всю рибу в наших водоймах?

З кожним роком через нераціональне використання рибного ресурсу і незадовільну охорону риб'ячі зграї катастрофічно зменшуються. За твердженням вчених в порівнянні з 1991 роком такого поширеного промислового виду риби, як ляща залишилося не більше 25%, щуки - 15%, судака, сома - 8%. Такі види риби, як рибець, головень, линь, чехоня, сазан, жерех знаходяться сьогодні на межі зникнення.

Реформа рибоохорони, яку з такою надією чекало суспільство, сподіваючись, що прийдуть нові люди і займуться охороною наших річок, та не будуть розтягувати карасів по сальним кишенях, на жаль не виправдалася. У галузь прийшли непідготовлені, випадкові люди, які не відрізняють карася від щуки. Сьогодні 80% начальників обласних управлінь рибоохорони, це колишні міліціонери, податківці, прокурори ... що не пройшли переатестацію на своїй колишній роботі. З якою метою ці люди прийшли в рибну галузь? Рятувати наші водойми від знищення? Ні! Грабувати рибний ресурс що залишився!

Можливо, рішення глави Держрибагентства про відсторонення начальника Київської рибоохорони допоможе змінити ситуацію на водоймах. Хоча воно явно запізніле, так як столична рибоохорона стала за цей час великим корупційним спрутом, де кожен знає своє місце в цьому злодійському синдикаті ...

Керівництво рибного відомства, сьогодні, звернуло увагу на те, що відбувалося у нього під носом протягом останніх років. А хіба не те ж саме діється практично у всіх областях країни?

Будемо сподіватися, що це не внутрішні розборки чиновників, які щось між собою не поділили, а дійсно бажання почати наводити порядок в рибній галузі. Якщо це так, то рибальська громадськість з готовністю простягне руку допомоги. Головне щоб її не обдурити в черговий раз ...

Прес служба Асоціації рибалок України

 

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

karas na spinigovuyu snast

У большинства рыболовов сложились определенные стереотипы по вопросу ловли карася. Один из таких стереотипов связан с несовместимостью спиннинговой снасти для ловли этой мирной рыбы. Попробуем его разрушить. Нами уже неоднократно доказано, что поймать карася на спиннинг так же просто как  на маховое удилище.

Караси хоть и не являются хищниками, но к передвигающимся приманкам наживкам проявляют такое же внимание, как и к лежащим на дне. Иногда даже большее. Поэтому часто используется способ подтягивания снасти для привлечения внимания карася. Любители половить карася знают, что на долго лежащую на дне приманку карась не клюет. Снасти надо постоянно перезабрасывать и обновлять наживку.

Проверенная спиннинговая снасть на карася

В связи с тем, что строение рта у карася отличается от хищных рыб сравнительно небольшими размерами приманки стоит использовать маленькие и легкие, что в свою очередь накладывает определенные требования к удилищу. Длинна спиннинга должна быть до 2.0, максимум до 2.5 метров. Строй рекомендуется максимально быстрый, а верхняя граница теста 5-6 грамм. Очень важно чтобы вершинка спиннинга была достаточно гибкой для выполнения деликатных проводок и четкой фиксации слабых поклевок карася. Ведь карась зачастую сначала пробует приманку как бв на вкус, а уж потом клюет. Теперь леска. Главный ее параметр в этом случае – чувствительность.

Lovlya karasya na spinning

Поэтому рекомендуется использовать тонкую плетенку с максимальной нагрузкой на разрыв до 3 кг. Катушку следует подбирать по размеру удилища, ориентируясь на чувствительность, ровную укладку шнура и плавную работу фрикциона. Теперь поговорим о приманках. Самым оптимальным выбором будут легкие съедобные приманки размерами до 2 см., которые имитируют обычную пищу карася: червяк, опарыш, мотыль. Предпочтение следует отдавать неброским приманкам естественного цвета. Не стоит пытаться спровоцировать карася на поклевку яркими приманками – эффект может быть обратный. Монтаж приманки осуществляется на легкую джиг-головку. Тут чем легче, тем больше шансов привлечь рыбу. Вот те требования к снастям, которые проверены временем и хорошим уловом.

Особенности спиннинговой ловли карася

Как делать проводку при ловле карася зависит от многих факторов: погоды, времени суток, особенностей водоема и т.д. Тут как говорится поле деятельности для проведения экспериментов широкое. Но основные правила все таки существуют. По утрам карась обычно находится на глубине и чаще реагирует на медленную проводку с паузами, во время которых приманку можно несильно поддергивать и отрывать от дна. Поклевки утром чаще всего неуверенные, поэтому следует отнестись  к малейшим движениям кивка очень внимательно.

Чувствительность вашей снасти играет в этом случае большую роль. По мере прогревания воды карась начинает подниматься от дна и плавные проводки в толще воды могут привести к успеху. Подергивание приманкой во время проводки напоминает зимнюю ловлю на мормышку. Поклевки становятся более агрессивными и резкими. В вечернее время клев может происходить, как на дне водоема, так и вблизи поверхности воды. Все способы ловли в этом случае необходимо чередовать. Кроме вышесказанного хочется отметить тот факт, что на спиннинг обычно ловятся более крупные караси, чем на донку или поплавковую удочку. Дерзайте, экспериментируйте и  рыба будет в подсаке.

Удачи всем и ни хвоста, ни чешуи!

Источник: В ПОДСЕЧКЕ

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

belyj amur sekrety lovli

Давайте поговорим о белом амуре, местах его обитания и способах ловли. Белый амур относится к семейству карповых и является одним из самых сильных и больших рыб этой категории. Поэтому охота на белого амура очень привлекает любителей трофейной рыбалки. В связи с тем, что нереститься эта стайная рыба только в проточной воде, в закрытых водоемах ее разводят искусственным путем.

belyj amur

Поэтому и местом обитания может быть как река, так и зарыбленный ставок или озеро. Хочется отметить невероятную прожорливость этой рыбы. Ведь одна особь за сутки может съесть в два раза больше, чем весит сама. Основной рацион питания белого амура – растительность. Отсюда напрашивается вывод: если вы приехали на сильно заросший водоем, то белого амура точно тут не водится.  И хотя в основном он питается водной растительностью, очень хорошо берет на горох, кукурузу. Реже на червя и опарыша. Поэтому для ловли белого амура выбор наживки несколько ограничен.

Как выбрать место для ловли белого амура?

Исходя из особенностей питания, очень часто эту рыбу запускают для очистки водоемов от зарослей и водорослей. Поэтому искать его надо на озерах-охладителях электростанций, в оросительных каналах и подобных местах. Ну и конечно в реках у стоячих заводей и зарослей камыша. Ранним утром можно даже услышать, как это рыба поедает растительность. Кроме того в безветренную погоду ее можно заметить прямо у поверхности воды, где рыба пытается достать листья и стебли водных растений, а иногда и выпрыгивая из воды к наиболее вкусным листочкам.  Белый амур очень пугливая рыба, поэтому не стоит искать ее в местах частого появления людей или вблизи шумных мест. Особое предпочтение эта рыба отдает заболоченным местам. А ловится лучше всего ночью или ранним утром, когда над водой тишина и сумерки. В такое время белый амур смелеет и активней берет наживку.

Какие снасти нужны для ловли белого амура?

Опытные охотники за трофейной рыбой для ловли белого амура применяют как поплавочные так и донные снасти. Особую популярность в последнее время приобрели фидерные снасти, которые показывают хороший результат в охоте на белого амура. Но наживка не должна лежать на дне, ведь это рыба предпочитает плавающий корм. Используя пенопластовые  шарики можно поднять наживку от самого дна на несколько сантиметров. При этом необходимо учитывать высоту придонной растительности. Постарайтесь приехать заранее и прикормить место с помощью каши или готовых смесей и выждите около получаса, для того чтобы рыба успокоилась и подошла к приманке.

belyj amur 1

Старайтесь делать заброс рядом с прикормленным местом и потом плавно подтягивайте наживку к заданной точке. В этом случае вы не вспугнете крупных особей, которые всегда находятся рябом с основной стаей рыб. Неоднократно проверено, что клюет белый амур в основном очень уверенно и бывает, что засекается сам. Но выудить эту сильную рыбу - это настоящее испытание для любого рыбака, даже самого опытного. Ведь после подсечки рыбы обычно устремляется к зарослям. А там ей запутать снасти и соскочить с крючка дело нескольких секунд.

Старайтесь вываживать белого амура спокойно и аккуратно, без лишних рывков. Леску ослаблять нельзя ни в коем случае. Ведь так вы дадите рыбе свободу маневра и отдых. Нужно ее утомить и постепенно приблизить к берегу. Ну а там дело техники, чтобы рыба была в подсаке. Вываживать нужно аккуратно, без лишней суеты, не ослабляя леску и не давая рыбе отдыхать. Рано или поздно она попадет в подсак. Но даже после этого расслабляться рано – амур может запросто из него выпрыгнуть.

Ну и пару слов о наживке. Ловят белого амура в основном на горох или кукурузу. Хотя иногда используют соцветия вербы, огуречные завязи, фасолевые стручки. Но не надо забывать о бойлах. Ведь на сегодняшний день их разнообразие довольно велико. Лучшие результаты дают пылящие бойлы с различными фруктовыми ароматами. Готовьтесь к рыбалке заранее, и  рыба будет у вас в подсаке.

Источник: В ПОДСЕЧКЕ