Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

28 березня 2019 року в столиці на Корчуватому буде проведена ознайомча Акція «Нерест осетрових риб в столиці»

oznaiomcha aktsiia

У 2018 році вітчизняні рибоводи виростили понад 20 тисяч тонн товарної риби. Для країни, в якій 63 тисячі річок, 400 тисяч ставків, 1 мільйон 300 тисяч гектар прісної води, а так само два моря це незначний результат. Ми маємо колосальний водний і людський професійний потенціал. Українські рибоводи і їх програми брали участь в становленні риборозведення В'єтнаму, Китаю, Лаосу, Ізраїлю, Польщі, Румунії та багатьох інших країн. Що заважає їм застосувати свої унікальні знання і працю на Батьківщині?

У 2018 році діяльність в умовах аквакультури здійснювали понад 4 тис. суб’єктів господарювання. З них близько п'ятнадцяти господарств займаються вирощуванням осетрових видів риби. У 2018 році на внутрішній вітчизняний рибний ринок було поставлено понад 200 кілограм чорної делікатесної ікри. 

28 березня 2019 року об 11:00 в столиці на Корчуватому на одному з найбільших вітчизняних рибоводних підприємств буде проведена ознайомча Акція «Нерест осетрових риб в столиці», під час якої ВПЕРШЕ для преси рибоводи продемонструють забір ікри у стерляді і російського осетра. Також буде показана підрощена молодь осетрових видів риби та унікальні за віком і вагою дорослі особини. Під час екскурсії по підприємству рибоводи пояснять, з якими труднощами їм доводиться стикатися, що заважає в розвитку вітчизняного рибництва і як це подолати.

Учасники: Рибницьке підприємство по виросту осетрових видів риби «Фортуна 21», Державне Агентство рибного господарства України, представники КМДА, Асоціація рибалок України, Національна Екологічна Рада України.

Місце і час збору учасників заходу: 28 березня 2019 року об 11:00 Метро «Видубичи», на автостоянці біля супермаркету «Фуршет».

Акредитація: тел. (067) 140-01-24 Олександр.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Стало відомо, що у період з 11 по 16 березня, працівники Київського рибоохороного патруля задокументували 36 правопорушень природоохоронного законодавства

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із посиланням на сторінку "Київський Рибоохоронний Патруль" у Faсebook.

Так, було складено сім протоколів за грубі порушення правил рибальства (ч. 4 ст. 85 КУпАП), 13 - за порушення правил рибальства (ч. 3 ст. 85 КУпАП), вісім - за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (продаж риби без відповідних документів) та два - за ч. 1 ст. 85-1 КУпАП (збут чи зберігання заборонених знарядь лову) Також оформлено шість актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

df479

Протягом п’яти днів рибоохоронні патрульні вилучили 25 од. заборонених знарядь лову, а саме: 12 од. сіток, 6 од. заборонених раколовок, 4 од. "екран" та драч. Також затримано два човни. Загальна вага вилучених водних біоресурсів склала 162 кг. Сума збитків, завданих рибному господарству, становить 12 265,5 грн.

Найбільшу кількість порушень зафіксовано на Канівському водосховищі. Тут було складено дев’ять протоколів на зимувальних ямах (ч. 3 ст. 85 КУпАП) та два - за грубі порушення (ч. 4 ст. 85 КУпАП). На р. Тетерів, де протягом року заборонена будь-яка рибогосподарська діяльність, складено чотири протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП. 
Крім того, порушників затримано на Київському водосховищі, на р. Десна та на скидному каналі Бортницької станції аерації.

Під час проведення рибоохоронних рейдів на ринках та у місцях стихійної торгівлі рибоохоронний патруль Київщини зафіксував вісім порушень незаконного збуту риби. Загалом, було вилучено 147 кг водних біоресурсів, які порушники реалізовували без відповідних документів.

53839

Для прикладу, 14 березня на стихійному ринку по вул. Заболотного 20А, що у Голосіївському районі столиці, задокументовано громадянку, яка реалізовувала 26 кг риби (товстолоб, карась та короп).

16 березня у с. Нові Петрівці Вишгородського району затримано порушницю, яка проводила збут 51 кг водних біоресурсів. А саме: карась - 15 кг, товстолоб - 10 кг, короп - 8 кг, піленгас - 7 кг, по 5 кг щуки та окуня, а також 1 кг раків.

Також порушення виявлені на столичних ринках "Центральний", "Шлях", "Дніпро" та "Дарницький", на ярмарку у Дніпровському районі і поблизу станції метро "Академмістечко".

53927

На громадян оформлено протоколи за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП. Рибу залишено порушникам на відповідальне зберігання до рішення суду.

Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти на "гарячу лінію" рибоохоронного патруля Київщини: (068) 642-80-26 або (099) 341-73-18

 

 

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у другій половині березня 2019 року очікується на 3% нижче від норми, отже паводка очікувати не слід. Цю інформацію обговорили на Міжвідомчій комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ, яка відбулася 14 березня, у Міжнародний день боротьби проти гребель.

pavodok

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів з посиланням на Держводагентство України.

– 14 березня 2019 року – у Міжнародний день боротьби проти гребель, члени Міжвідомчої комісії …обговорили прогноз водності у другій половині березня 2019 року. Так,.. водність Дніпра біля Києва у другій половині березня… очікується 97% від норми, а Дністра – 50% від норми, – говориться у повідомленні.

Згідно інформації Держводагентства, встановлено, що нині наповнення каскаду дніпровських водосховищ складає понад 86%.

Представники Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ проінформували, що якість води у каскаді є задовільною.

Тож члени Міжвідомчої комісії узгодили оптимальний режим роботи дніпровських водосховищ на другу половину березня 2019 року.

У свою чергу Держрибагентство разом з представниками рибних господарств планують моніторити там умови існування водних організмів, аби не допустити загострення на Дніпрі рибогосподарської ситуації. У разі погіршення умов для живності, Держводагентство негайно інформуватиме відповідні служби, аби режими роботи водосховищ було скориговано.

Джерело: Вечірній Київ

 

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Прокуратурою Київської області за оперативного супроводження ГУ БКОЗ СБУ України, ДВБ Національної поліції України та сприяння ГУНП в Київській області здійснюється процесуальне керівництво у двох кримінальних провадженнях за фактами вимагання неправомірної вигоди службовими особами місцевого відділу поліції, а також за фактами незаконного зайняття рибним добувним промислом способом масового знищення риби, на території зони відчуження Чорнобильської АЕС за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 368 та ч. 2 ст. 249 КК України.

hrupa ieheriv nezakonno lovyla rybu

За шість місяців наполегливої роботи, шляхом проведення слідчих та негласних слідчих (розшукових) дій вдалося здобути докази причетності до протиправної діяльності єгерів Чорнобильського радіаційного-екологічного біосферного заповідника, ряду осіб, які за сприяння працівників місцевої поліції, у тому числі керівного складу, неправомірно потрапили до зони відчуження і безпосередньо здійснювали вилов риби.

В той же час, в зоні відчуження Чорнобильської АЕС забороняється здійснення діяльності з метою одержання товарної продукції без спеціального дозволу, перебування осіб без дозволу, вивезення за межі зони продукції без дозволу та без дозиметричного контролю радіоактивного забруднення, а також рибальство.

Однак, під час розслідування в межах кримінальних проваджень в браконьєрів вилучено понад 700 кг. риби, яку виловлено на території зони відчуження Чорнобильської АЕС, близько кілометра сіток.

Сьогодні, 12 березня, проведено шість обшуків, у тому числі, у службових кабінетах керівників відділу поліції, державному агентстві України з управління зоною відчуження у місті Чорнобиль, контрольно-пропускному пункті «Дитятко», а також Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику. Виявлено та вилучено чорнові записи, знаряддя масового вилову риби, зброю та рибу.

На даний час, прокуратурою готуються підозри особам, які здійснювали незаконний вилов риби, а також єгерям та працівникам місцевої поліції, які покривали таку протиправну діяльність.

Джерело: Прес-служба прокуратури Київської області

 

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Відпрацьовані автомобільні покришки стали анти символом наших міст і в тому числі і столиці. Вони всюди ... З них роблять клумби, викладають парканчики дитячих майданчиків, умільці вирізають з них химерні скульптури. Мало того, що цей вид вульгарний, так ще і закопані в землю покришки завдають величезної шкоди природному середовищу і здоров'ю людей.

humovyi leleka symvol

Адже відпрацьовані автомобільні покришки (ВАП) не дарма є відходом четвертого класу небезпеки. При довгому впливі на навколишнє середовище, вони завдають колосальної шкоди. До їх складу входять понад 120 шкідливих хімічних речовин, багато з яких є сильними канцерогенами що згубно впливають на здоров'я людини викликаючи онкологічні захворювання. Найнебезпечніші серед них з онкологічною точки зору - N-нітрозаміни, які при розкладанні відпрацьованих шин виділяються в повітря.

При контакті з водою відбувається вимивання цілого ряду токсичних органічних сполук: метил феніл, етанон, азулен, бензотіазол, метілбензотіазол, діметілпропіл, метілбензамін, бутильований гідрокситолуол, діетилфталат, метилтіо, бензотіазол, дифениламин, дибутилфталат, фенантрен.

Вчені Міжнародного агентство з вивчення ракових захворювань після ряду досліджень прийшли до приголомшуючих висновків, що покришки автомобілів несуть серйозну загрозу здоров'ю мільйонів і мільйонів людей як при їх виробництві, так і при експлуатації. Мова в першу чергу йде про шинний пил в який в процесі зносу перетворюється 20-25% всієї маси автопокришок. Вони осідають на землю, що шкідливо для грунту, рослинності. Цей пил летючий. Ним дихають люди. У шинному пилі у великій кількості присутній дуже шкідливий канцероген - бензпірен.

humoyi leleka symvol

Можна зробити висновок, що шини представляють для здоров'я не меншої шкоди, ніж вихлопні гази, а якщо говорити про онкологічні захворювання, то навіть більший, так як на них припадає, 70% обсягу всіх викидів канцерогенів від автомобілів. Ну, а про те, що проблема не висмоктана з пальця, свідчить такий факт: за статистикою число хворих на рак серед людей, що проживають в містах і селищах поблизу жвавих автотрас, перевищує норму в два-три рази ...

Відпрацьовані шини несуть величезну шкоду здоров'ю дітей. Зараз дитячі майданчики, а то і пісочниці прийнято красиво обкладати пофарбованими в різні кольори покришками. Влітку, на спекотному сонці, фарба лопається, гума нагрівається, і всі канцерогени випаровуються ... Уявляєте, якою отруйною гидотою дихають малюки?

У повітря надходять бензол, ксилол, стирол, толуол, а так само сполуки хлору, сірки і азоту, оксиди металів.

Мономери і полімери, які виробляються при виробництві шин, є дуже токсичними. Наприклад, ізопрен надає м'який токсичний вплив при вдиханні, крім того, він також вступає в реакцію з повітрям і озоном, утворюючи небезпечні пероксиди. Європейський союз визнав цю речовину такою, яка може викликати рак, та призводить до генетичних дефектів і є токсичною для водної флори та фауни з довгостроковими наслідками.

Бутадієн є небезпечним канцерогеном і має тератогенну дію, викликає ушкодження центральної нервової системи. Вдихання високих концентрацій бутадієну може привести до втрати свідомості і смерті. Системний вплив на організм людини при вдиханні призводить до постійного кашлю і появи галюцинацій, а так само викликає пошкодження органів, виникнення онкологічних захворювань, є токсичним для ненародженої дитини.

humoyi llea symvol

- Автомобільні шини являють собою серйозну екологічну проблему, речовини, які використовуються при виробництві, переробці і утилізації шин є вкрай токсичними для людини і навколишнього середовища - каже голова Національної Екологічної Ради України Олександр Чистяков - Основні матеріали, використовувані в полімерному виробництві гуми, такі як бутадієн і стирол, та добавки до полімерів можуть викликати системні токсичні ефекти та несприятливо впливають на здоров'я людини і навколишнє середовище. Токсини, які звільняються при розкладанні шин, навмисному спалюванні або випадкових пожежах дуже забруднюють воду, повітря і грунт. Навіть незважаючи на те, що начебто питання з утилізацією відпрацьованих автомобільних шин на законодавчому рівні, а так само різними нормативними документами у нас в країні врегульоване, навіть виділені спеціальні місця для складування відпрацьованих шин, проте незаконне скидання шин триває, завдаючи величезної шкоди навколишньому середовищу і здоров'ю людини.

humoyi lelea symvol

Найстрашніше, коли страждають від цього діти. Гостро не вистачає повноцінних дитячих майданчиків і тому ЖЕКи і місцеві умільці намагаються це компенсувати створюючи з відпрацьованих шин дитячі розважальні куточки. Чого на них тільки немає: тут і гойдалки, і чудовиська, і пісочниці ... на превеликий жаль, все це зроблено з відпрацьованих шин. Може бути, творці навіть не здогадуються, який смертельний подарунок вони приготували дітворі. Дітлахи з вереском і криком носяться на цих майданчиках, а їх мами розчулено спостерігають за ними. А в цей час їхні діти вдихають смертельні канцерогени.

Дивує, що за цим явним неподобством немає ніякого контролю з боку державних контролюючих структур. Ось і виходить, що з мовчазної згоди чиновників, і цілковитого не знання батьків, наші діти труяться прямо у нас на очах отримуючи кінські дози отруйних речовин в свої ще незміцнілі організми.

- Ряд громадських природоохоронних організацій звернулися до Кабміну і профільний Комітет Верховної Ради України з вимогою забрати з дитячих майданчиків, дворів і палісадників житлового сектора відпрацьовані автомобільні шини. Винних притягнути до відповідальності, а шини утилізувати, як передбачено чинним законодавством - каже Олександр Чистяков.

Європейське хімічне агентство додало бензапірен в список особливо небезпечних речовин - з огляду на його канцерогенність, мутагенність, токсичність для репродуктивної системи. Доведено, що ця речовина робить дуже серйозне шкідливий вплив на людський організм і навколишнє середовище.

Ми і так страждаємо від «пилу наших доріг». Вона насичена продуктами викидів від роботи двигуна, зносу гальмівних колодок, зносу шин і інше. Так нам виявилося цього замало, і ми вирішили вже зовсім «поріднитися» з небезпечними канцерогенами, і тому не здаємо в утилізацію відпрацьовані автомобільні покришки, а закопуємо (парканчики) або розкидаємо (у вигляді клумб) їх біля свого будинку.

humoyi leleka symvl

 - Ми самі собі створюємо проблеми зі здоров'ям. Адже використання відпрацьованих автомобільних шин призводить до вкрай негативного впливу на здоров'я людини і навколишнє середовище - каже Олександр Чистяков - Захистіть ваших дітей від контакту зі смертельно небезпечними канцерогенами. Зробіть на своєму подвір'ї суботник. Викопайте усі зношені покришки, змусьте ЖЕК здати їх в утилізацію. А на їх місце посадіть квіти, дерева. Живіть серед живої природи. Не влаштовуйте собі добровільну газову камеру. І ви побачите разючий від цього ефект. Ви і ваші рідні перестануть так часто хворіти, імунітет посилиться, а у ваших дітей на щоках з'явиться здоровий рум'янець. Все в наших руках! Пам'ятайте про це.

Прес служба Національної Екологічної Ради України