Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна

Ні для кого не є секретом, що в останнє десятиліття в нашій країні екологічна ситуація бажає кращого. На жаль, але в цьому році Глобальний Альянс з питань здоров'я та забруднення (GAHP) поставив Україну на четверту позицію серед європейських країн за кількістю смертей, обумовлених забрудненням навколишнього середовища.

ukrajina pochinae borotbu zi zlochinami proti prirodi spilno z interpolom

За їхніми відомостями в Україні щороку помирає близько 60 тисяч людей через незадовільний екологічний стан.

Основними причинами названі: загазованість повітря і забруднення водойм. У 2019 році в вітчизняні водойми, з яких ми беремо питну воду, було скинуто понад 2 млрд куб м промислових та побутових стоків. З яких 1/3 неочищені або недостатньо очищені. При цьому в Україні за останні 4 роки спостерігається катастрофічне маловоддя. Тому річки втратили можливість сомоочистити свої води. За твердженням вчених в каскаді Дніпровських водосховищ, з яких п'ють 2/3 населення країни, вода нагадує «коктейль» з усієї таблиці Менделєєва - говорить глава Національної екологічної ради України Олександр Чистяков.

Медики змушені констатувати, що 37% всіх онко захворювань через вживання неякісної питної води.

Загазованість повітря, особливо в мегаполісах, часом, багаторазово перевищує норму. В результаті неповного згоряння корисних копалин виділяється монооксид вуглецю СО - токсичний газ, який дуже серйозно позначається на здоров'ї людей. В основному за висновком експертів забруднюють повітря промислові підприємства та наземний транспорт.

Наші міста на собі дізналися що таке «смог». Загазованість повітря досягла критичних позначок через підвищення вмісту формальдегіду, фенолу, фтористого водню, аміаку, діоксиду азоту, оксиду вуглецю.

Ці забруднювачі роблять наше повітря отруйним смогом. Вони викликають формування тромбів, запалення стінок судин. МОЗ каже, що в 2019 році 78% передчасних смертей від інфаркту та інсульту спровоковані забрудненням повітря.

Масова вирубка лісів призводить до ерозії ґрунту і повеней. Катастрофічне зменшення чисельності водних живих ресурсів в результаті їх нераціонального промислового використання і браконьєрства губить наші водойми. Неналежні ставлення до навколишнього середовища з вини людини призвела до деградації екосистем. Спека, суховії, пилові і піщані бурі, смерчі й урагани, тайфуни і цунамі з катаклізмів перетворюються в звичайну щоденну погоду – зазначають фахівці Національної екологічної ради України.

Людство стоїть на краю прірви. Вибір, якою дорогою ми підемо далі, дійсно життєво важливий. Недарма вчені стверджують, що ми з вами останнє покоління, від якого залежить, чи буде взагалі подальша можливість для життя на Землі. І це не панічні страхи, а суха констатація факту, на основі численних висновків світових вчених.

Для більш ефективного попередження і боротьби зі злочинами проти природи, та в рамках програми свого реформування Держекоінспекція долучилася до міжнародного проекту «SWiPE» (Ефективне розслідування злочинів проти дикої природи у Європі).

Ця ініціатива націлена на боротьбу з браконьєрством, тіньовою торгівлею, незаконним виловом та вбивством рідкісних видів тварин. В проекті братимуть участь 11 держав: Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина, Польща, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Іспанія, Італія та, звісно, Україна, – повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

В рамках проекту учасники будуть працювати над:

 1. збором інформації і аналізом фактів злочинів проти дикої природи, що дозволить учасникам проаналізувати, які механізми використовуються в тих чи інших країнах для оперативного виявлення порушень, та застосувати їх у себе;
 2. запуском загальнодоступного інформаційного порталу, в якому будуть публікуватися кейси щодо злочинів у сфері біорізноманіття;
 3. проведення тренінгів для органів досудового розслідування та суддів.

Актуальність злочинів проти природи виходять за межі окремо взятої країни, це світова проблема. Вирубка дерев або води отруєних водойм завдають шкоди загальному світовому екологічному балансу. Тому сьогодні особливо важлива міжнародна взаємодія в боротьбі з порушеннями природоохоронного законодавства.

Практика доводить що попри пандемію COVID-19 кількість злочинів проти природи неухильно зростає. Для забезпечення ефективності розслідування правопорушень Держекоінспекція буде проводити розслідування разом з Інтерполом. Про це зазначили у прес службі відомства.

Держекоінспекція спільно із Департаментом міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України взяли участь у міжнаціональній операції проти екологічної злочинності "Thunder 2020", організованій Інтерполом.

"Thunder 2020" - уже четверта з серії спецоперацій (перша відбулася 2017 року). Результат – вияв численних правопорушень проти довкілля та низка розслідувань і арештів по всьому світу! Подія об'єднала 103 країни, серед яких - США, Великобританія, Франція, Італія, Індія, Конго та інші, - розповів Андрій Мальований.

Так само він уточнив, що в ході операції було затримано 699 правопорушників і вже висунуто принаймні одне "червоне повідомлення" INTERPOL. Подальші арешти та притягнення до відповідальності - після проведення глобальних розслідувань.

Всього за час проведення "Thunder" вдалося вилучити тисячі одиниць незаконно добутих ресурсів та провести арешти тисяч підозрюваних у незаконній торгівлі тваринами та рідкісними рослинами.

Участь у цій операції дає можливість розвивати міжнародне співробітництво і вже в недалекому майбутньому долучитись до розслідування резонансних злочинів проти природи, які відбуваються у світі. Наші інспектори поділилися власним досвідом боротьби із незаконною вирубкою лісів та браконьєрством. Такий досвід є вкрай актуальним, враховуючи, що злочини проти дикої природи та лісового господарства є четвертим за кількістю видом незаконної діяльності у світі, - резюмував голова ДЕІ Андрій Мальований.

Державна екологічна інспекція повноцінно почала співпрацювати з Інтерполом в рамках розслідування злочинів проти природи.

Прес служба Національної екологічної ради України

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна

Незважаючи на те, що міста займають всього 3% поверхні планети, багато птахів стають міськими жителями. Там їм легше знайти корм, і вони відчувають себе більш захищеними від хижаків. Заради цього багато хто з них навіть підлаштовуються під середовище проживання яке постійно змінюється. Дійшло до того, що чорні дрозди почали будувати свої гнізда з поліетиленових пакетів та інших подібних відходів.

miski ptytsi

Як показало дослідження, проведене в 54 містах на шести континентах, 80% всіх птахів в місті - це всього чотири види: голуб, горобець, ластівка і шпак. При цьому міста сприяють збереженню 36 видів рідкісних птахів, занесених до Червоного списку Міжнародного союзу охорони дикої природи.

Чим менше в місті зелених насаджень, тим менше в ньому різноманітність птахів. Негативним фактором є і цілодобове освітлення, яке збиває їх цикадний ритм. Адже птахи співають зазвичай на світанку і під час заходу сонця. Через постійно включену ілюмінацію, яка збиває їх з пантелику, ошукані пернаті починають співати раніше, ніж треба, а у деяких з них, наприклад, у дроздів, навіть період розмноження починається на місяць раніше, і це погано для пташенят, так як до цього часу ще не встигає вирости для них їжа.

Приблизно понад 200 видів різних птахів живе в Києві. Деякі на постійній основі, а інші перебувають в столицю тимчасово. Екологи стверджують, що кількість птахів і їх видовий склад в містах з кожним роком змінюється. Багатьох водоплавних птахів, яких не було у нас раніше, зараз можна побачити на водоймах столиці. Наприклад, в останні роки в Києві оселилася кряква, лиска, водяна курочка і чайки.

Але в той же час стало менше ластівок, які знищували комах. Тому що їм складно знайти в місті матеріал для будівництва своїх гнізд і харчування.

Зменшення різноманітності і кількості птахів в містах обумовлено специфічними урбаністичними умовами. Паркових зон стає менше, а саме це звичні місця пташиного проживання. Свою роль відіграє фактор забруднення повітря, присутність відкритих вентиляційних шахт, куди потрапляють птиці, а також сучасне будівництво - проекти будинків не розраховані на сусідство з птахами, - говорить голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

miski ptytsi 1

Свою лепту в поведінку і ареал проживання птахів вносить і глобальне потепління. Орнітологи стверджують, що розмах крил солов'я за останні два десятиліття через зміни клімату сильно зменшився. І це сталося через те, що період, сприятливий для вирощування пташенят, скорочується. В таких умовах більше шансів вижити з'являється у птахів меншого розміру. Поки що солов'ї продовжують використовувати ті ж схеми міграції та місця призначення, що і раніше, і це, можливо, ставить під загрозу виживання виду.

Часто говорять про те, що птахи шкодять аеропортам. Це дійсно так. Але доведено, що набагато дешевше побудувати аеропорт подалі від місць скупчення та перельоту птахів, ніж потім боротися з ними - це дорого і не дуже ефективно. У будь-якій цивілізованій країні зараз аеропорт або електростанцію не побудуєш без орнітологічної експертизи, - говорить голова Національної екологічної ради України Олександр Чистяков.

У той же час, за його словами, місто дає можливість вижити тим птахам, які загинули б в дикій природі. Йдеться про альбіносів та ослаблених особин.

Ми звикли до «корінних городян» - голубів, яких за твердженням орнітологів понад 100 тисяч, але навіть в Києві мешкають і рідкісні, в тому числі й хижі птахи. Одна з них - пустельга. Виглядаючи здобич, вона на невеликій висоті часто трясеться в повітрі на місці. Тому в народі її прозвали «трясучкою». Вона поїдає дрібних гризунів, ящірок і різних комах. Цю птицю, якщо пощастить, можна побачити на Борщагівці і на лівому березі Дніпра.

Городяни люблять птахів і часто намагаються їх підгодовувати з руки. Але цього не потрібно робити. Краще повісьте годівницю, яка особливо корисною буде в снігову морозну зиму. І не забудьте, якщо вже почали, то не припиняйте. Птах дуже добре запам'ятовує, де його пригостили обідом. І якщо ви перестанете годувати, та ще в морози, підгодовані вами пернаті, будуть приречені. Адже будь-який зайвий рух на морозі, будь-яка спалена даремно калорія наближає птицю до смерті, - каже Олександр Чистяков.

miski ptytsi 2

Багато хто думає, що найкращий корм для птахів - хліб. І це велика помилка. Через його в'язкість їм може загрожувати смерть. Кращий корм для птахів - насіння дині, гарбуза, соняшнику, підсушені з осені ягоди калини і горобини, просо і пшоно, насіння трав, несолоне сало, яке дуже люблять синички, розмочені сухофрукти, які подобаються дроздам.

До речі, найменша пташка, що мешкає в столиці, - кропив'яник, який важить всього 9 грамів. Він любить парки з заростями і струмочками. Його можна зустріти на Нивках, в Гідропарку і Голосіїво.

Вечорами, після денного пошуку корму перед сном, птиці часто збираються в величезні галасливі зграї. У цей час крони дерев - чорні від них. Одне з таких місць - парк біля Політехнічного інституту, де до пізньої ночі чути збуджений пташиний крик. Вони то сваряться за більш зручне місце, то діляться враженнями від минулого дня.

Птахи стали невід'ємною частиною міста, і тому фахівці сходяться на думці, що для їх нормального існування потрібна спеціальна програма.

Прес служба Національної екологічної ради України

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна

Перед самітом «Україна - ЄС» уряд почав виконувати взяті на себе зобов'язання в рамках Угоди про Асоціацію з ЄС і подав до Верховної Ради законопроект "Про попередження, зменшення та контроль промислового забруднення".

В даному законопроекті пропонується ввести таке поняття як "інтегрований дозвіл" на викиди. Це замінить відразу кілька галузевих дозволів, в тому числі, в сферах спеціального водокористування та управління відходами. Підприємства будуть зобов'язані самі моніторити обсяги забруднень і звітувати про них. Якщо умови інтегрованого дозволу будуть порушені, дозвіл анулюється. Так само слідкувати за обсягом викидів будуть уповноважені державні органи.

ukraina zadykhaietsia vid dymu

Суть цього дозволу полягає в тому, що викиди в атмосферу, скиди у водні об'єкти та створення відходів оцінюватимуться сукупно - розповів міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України Роман Абрамовський. - Тобто, при видачі інтегрованого дозволу до уваги братиметься вплив підприємства на навколишнє середовище в цілому. Новації будуть запроваджуватися поетапно: енергетика - металургія - важка промисловість, потім середній бізнес. Ставка робиться на впровадження нових технологій. Ми розраховуємо, що це значно зменшить рівень забруднення атмосферного повітря, скиди у водні об'єкти та утворення відходів.

Сам процес видачі інтегрованого дозволу обіцяють зробити максимально прозорим, щоб виключити зловживання.

На думку Міністерства охорони навколишнього середовища рейтинг ТОП 10 забруднювачів повітря виглядає так:

 • Маріупольський МК ім. Ілліча - 266,608 тис. тонн викидів забруднюючих речовин в повітря;
 • Арселор Міттал Кривий Ріг - 201,909 тис. т;
 • Бурштинська ТЕС - 182,922 тис. т;
 • Курахівська ТЕС - 139,148 тис. т;
 • ДТЕК Павлоградвугілля - 121,2 тис. т;
 • Вуглегірська ТЕС - 99,985 тис. т;
 • Дніпровський металургійний комбінат - 99,01тис. т;
 • Запорізька ТЕС - 98,059 тис. т;
 • МК «Азовсталь» - 88,769 тис. т;
 • Ладижинська ТЕС - 72,289 тис. т.

Ні для кого не є секретом, що в останні роки в Україні склалася дуже незадовільна екологічна обстановка.

Глобальний Альянс з питань здоров'я та забруднення (GAHP) поставив Україну на четверту позицію серед європейських країн за кількістю смертей, обумовлених забрудненням навколишнього середовища. З цієї причини у нас в країні щорічно вмирає близько 60 тисяч людей. За оцінками українських медиків та екологів ці цифри занижені.

Згідно зі стратегією державної екологічної політики України на період до 2030 року забруднення атмосферного повітря є однією з найгостріших екологічних проблем. Крім того, економічний збиток від забрудненого повітря становить мінус 2% ВВП.

Навіть у столиці занадто високий рівень забруднення повітря, незважаючи на відсутність великих промислових підприємств. Основним джерелом є транспорт. Так, за даними Київської міської державної адміністрації в 2017-2018 роках частка забруднення від приватних авто становила 85%, а в 2019 зросла до 89,7%. Це сприяло тому, що в світовому рейтингу міст Київ зайняв 108 місце, з 200 найбільш забруднених міст планети. А під час весняних масових пожеж навколо столиці, взагалі очолював цей список

Проблема чистого повітря для країни і столиці зараз є надважливим завданням і потребує негайного реагування - пояснив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований - Якщо говорити про Київ, то потрібно встановити муніципальну систему якісного моніторингу якості повітря, яка б вимірювала тверді частинки пилу (РМ2, РМ5 і РМ10), приземний озон (О3), діоксин азоту (NO2) і діоксид сірки (SO2). Саме ці показники, на думку Європейського агентства захисту навколишнього середовища, моніторять індекс якості повітря. Це дозволить в реальному часі стежити за якістю повітря.

Важливим елементом моніторингу має бути оновлення даних кожні 6 годин і можливість перегляду динаміки забруднення за останні 48 годин з будь-якого смартфона. На сьогодні для вимірювання дрібнодисперсного пилу в Україні поки немає навіть нормативів. Тоді як Всесвітня організація охорони здоров'я свої дані про забруднення повітря в світі будує саме за показниками дрібнодисперсного пилу фракцією два з половиною мікрона, яка, на їхню думку, завдає смертельної шкоди людині. Такі нормативи потрібно виробити і затвердити.

Загальновідомо, що без їжі людина зможе прожити 70 днів, без води організм зможе проіснувати від 3 до 8 днів, а без повітря - 5-10 хвилин.

Через підвищений вміст формальдегіду, фенолу, фтористого водню, аміаку, діоксиду азоту, оксиду вуглецю наше повітря стає отруйним смогом. Ці сполуки подразнюють очі, перешкоджають диханню, викликають кашель і головний біль, провокують серцево-судинні хвороби, утворення тромбів і алергічні реакції. МОЗ каже, що 78% передчасних смертей від інфаркту та інсульту спровоковані забрудненням повітря. А сьогодні під час пандемії COVID-19 всі ці фактори набувають особливу небезпеку, тому що знищують імунітет людей і робить їх беззахисними перед агресивним вірусом.

Поки ситуація не стала повністю некерованою, необхідно прийняти ряд важливих документів про захист навколишнього середовища для збереження екологічного балансу і порятунку біорізноманіття, заради життя і здоров'я людини. Зокрема, потрібен закон про відходи, треба реформувати екологічний контроль, ввести сучасну систему моніторингу стану навколишнього середовища і багато іншого - продовжує Андрій Мальований.

Кабінет Міністрів прийняв постанову, яка регулює проблему якості повітря, згідно з яким Україна була поділена на зони і агломерації. Кожна з них повинна розробити плани поліпшення якості повітря. Підкріпити свою рішучість очистити повітря уряд має намір контролем, моніторингом та системою санкцій.

Дійсно, впровадження системи інтегрованих дозволів є важливою частиною реформи в сфері охорони навколишнього середовища та виконанням частини вимог Угоди про Асоціацію «Україна-ЄС» - говорить глава Національної екологічної ради України Олександр Чистяков - Але при цьому ми повинні оцінити ризики і готовність нашої промисловості до переходу на нові європейські вимоги.

Різке введення їх може призвести до того, що «білі» підприємства будуть закриватися, не маючи можливості швидко адаптуватися, а «сірі» ще більше підуть в тінь і перестануть взагалі дотримуватися навіть елементарних норм екологічної безпеки. Даний законопроект - це рух у правильному напрямку, але промисловості потрібно дати час, щоб адаптуватися до нових реалій.

До того ж слід пам'ятати, що якщо боротися тільки з підприємствами забруднювачами, то ефект буде менше очікуваного, так як 70% забруднення повітря від викидів автотранспорту. Якщо ми хочемо очистити наше повітря від смертельних домішок, то потрібен комплексний підхід до вирішення цієї проблеми.

Прес служба Національної екологічної ради України

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна

Столичні Позняки і Дарницю затягнуло димом через пожежу на несанкціонованому звалищі. Вогонь поширився на торфовища.

В Україні почастішали випадки пожеж. За дев'ять місяців 2020 року відбулися понад 20 тисяч загорянь в різних куточках країни. У більшості випадків вони характеризуються Державною службою з надзвичайних ситуацій, як умисні підпали.

pozhezhi na zvalishchakh zavdayut istotnoji shkodi dovkillyu i nesut smertelnu nebezpeku dlya lyudini

З загрозою для життя рятувальники локалізують вогнища загоряння, щоб не допустити вогонь до лісосмуг і житлових будинків. Але не завжди це вдається.

В епіцентрі горіння сухої трави температура полум'я досягає майже півтисячі градусів. Живого не залишається. Під час пожежі гинуть тварини, рідкісні рослини, випалюється верхній родючий шар ґрунту, а дим отруює атмосферу - говорить глава Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

Законодавчо підпали заборонені, зокрема 77-1 статтею Адміністративного Кодексу, яка передбачає для порушників штраф від 170 до 340 гривень. Мізерність штрафу для паліїв привела до їх повної безкарності і масовості пожеж.

Київ в цьому році неодноразово укутує димом. Через підвищений вміст формальдегіду, фенолу, фтористого водню, аміаку, діоксиду азоту, оксиду вуглецю наше повітря стає отруйним смогом. Що викликають запальні процеси, формування тромбів, запалення стінок судин. МОЗ каже, що 78% передчасних смертей від інфаркту та інсульту спровоковані забрудненням повітря.

Київ зовсім недавно вважався найзеленішою європейською столицею ... Сьогодні до Києва прийшов зміг, який раніше кияни бачили тільки по телевізору. Загазованість повітря досягла критичних відміток.

Глобальний Альянс з питань здоров'я та забруднення (GAHP) поставив Україну на четверту позицію серед європейських країн за кількістю смертей, обумовлених забрудненням навколишнього середовища. З цієї причини у нас в країні щорічно вмирає близько 60 тисяч людей.

Горіння звалищ порівняно з потужними промисловими викидами. Адже при цьому виділяється чадний газ і оксид азоту, які блокують надходження кисню до тканин організму. Молекули цього газу легко проникають всередину навіть через шкіру. Також виділяється бензопірен, який може викликати у людини рак. З димом в повітря надходять смертельно отруйні для людини діоксини - говорить голова Національної екологічної ради України Олександр Чистяков - Це особливо небезпечно для дітей і людей старшого покоління, а так само з захворюваннями дихальної системи. Дим впливає на імунну систему, яка нам всім сьогодні надзвичайна потрібна при боротьбі з коронавірусом.

При спалюванні однієї тонни сміття в повітря потрапляє понад 30 кілограм шкідливих речовин. Такий дим має в 350 разів більше шкідливих речовин, ніж дим від куріння. Це може викликати бронхоспазм, алергію, кашель, задуха.

На звалищах в основному горить пластикове сміття, а при його спалюванні виділяється діоксин. Він небезпечний тим, що руйнує репродуктивну силу чоловіка. Вчені довели: чим більше чоловік стикається з діоксином, тим менше у нього ймовірність стати батьком хлопчика! А отже - продовжити свій рід.

Спалювання призводить до забруднення атмосфери, води і ґрунту. Небезпека полягає і в тому, що воно може перерости в неконтрольоване горіння.

З початку року пожежі знищили більше 40 тисяч гектар екосистеми.

Україна потопає в смітті. У нашій країні переробляється близько 4% сміття, а в Європі - до 70%. У Швеції - 96%, через що шведи вже 10 років закуповують за кордоном відходи, щоб не простоювали їх сміттєпереробні заводи.

За даними Держслужби статистики, в 2019 році країна накопичила понад 474 млн. тонн відходів, це більш ніж на 50 млн тонн більше, ніж у 2018 році.

Розрахунки показують, що за рік додалося по 8,5 тонн відходів на кожного жителя України. На щастя, 92% їх - малонебезпечні, це в основному відвали пустої породи при видобутку вугілля, руд, а також витягнутий з дна морів і річок грунт при днопоглиблювальних роботах. Домогосподарства дають в рік приблизно 6,5 млн тонн відходів, або по 271 кг на рік на людину. А всього, за статистикою, на всіх сміттєвих полігонах і відвалах України міститься 12,3 млрд тонн відходів. Якщо перерахувати в кубометри, вийде гора діаметром близько 20 км в основі і заввишки в 10 км - це вище Евересту! - кажуть в Держекоінспекції.

Екологи стверджують, що насправді відходів більше в рази.

Крім шести тисяч законних звалищ, в Україні налічується понад 35 тисяч нелегальних, загальна площа яких - 14 тис. кв. км, що дорівнює за площею Закарпатську область - стверджують в Національної екологічної раді України.

Боротьба з незаконними звалищами і пожежами на них багатовекторна, в ній багато складових. Але діяти треба терміново, якщо ми не хочемо засипати все навколо себе сміттям.

Прес служба Національної екологічної ради України

 

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна

Проводиться згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України №753-р від 19.09.2007 р.

«Про підготовку та проведення щорічної Міжнародної спеціалізованої виставки засобів захисту, озброєння, військової та спеціальної техніки, технологій і товарів подвійного використання «Зброя та безпека»

Запрошуємо Вас взяти участь у наступній XVII Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека ‑ 2020», яка відбудеться в м. Києві з 13 по 16 жовтня 2020 року.

Проведення виставки напередодні Дня захисника України матиме не тільки величезне практичне, а й суспільне значення. Адже виставка «Зброя та безпека» є унікальним інструментом як для поглиблення військової та військово‑технічної співпраці із зарубіжними країнами‑партнерами, для посилення вітчизняного економічного потенціалу, так і для об'єднання всіх громадян України, незалежно від статі, національності та віросповідання, навколо ідеї побудови нової сильної та квітучої України.

Arms hunt 1200x630 2020 ukr

Для будь-якої країни можливість проведення масштабного збройового форуму визначається позицією на світовому ринку озброєнь, рівнем розвитку її науково‑технічної бази та оборонної промисловості. З 2004 року успішне проведення виставки «Зброя та безпека» є свідченням високого авторитету вітчизняного науково‑промислового комплексу в проектуванні й виробництві нових видів зброї, військової та спеціальної техніки, якість яких неодноразово була перевірена в реальних умовах, і утвердило право України мати масштабний міжнародний форум зброярів.

Використовуючи досвід провідних збройових салонів зарубіжних країн, виставка «Зброя та безпека» проводиться у форматі двох основних розділів:

- Озброєння та техніка для армії і правохоронних органів

- Зброя для цивільного населення

В рамках військової частини виставки будуть представлені такі сегменти:

- Озброєння і засоби індивідуальної екіпіровки солдата на полі бою;

- Техніка та озброєння Сухопутних військ;

- Озброєння і екіпірування правоохоронних органів;

- Засоби забезпечення прикордонного контролю;

- Військова авіація.

Цивільна частина експозиції буде традиційно представлена найрізноманітнішим асортиментом (в ціновому діапазоні і за кількістю всесвітньо відомих торгових марок) мисливської, спортивної, історичної та холодної зброї, товарів тактичного призначення, для полювання і активного відпочинку.

Враховуючи величезну потребу в переозброєнні національних Збройних сил та інших військових формувань, наша країна поступово перетворюється на потужний ринок озброєнь і військової техніки, одночасно залишаючись експортно‑орієнтованою країною. У цьому контексті, українські оборонні підприємства потребують отримання новітніх технологій та взаємному обміні технологічними і технічними ідеями із зарубіжними компаніями з країн‑партнерів України. І тут Україна готова до розвитку військово‑технічного співробітництва в тісній зв'язці з іноземними компаніями як в інтересах забезпечення національної безпеки та оборони, так і в інтересах третіх країн.

З огляду на це, виставка «Зброя та безпека» демонструє також процес імплементації стандартів НАТО у виробництві військової продукції.

У павільйонах та на відкритих майданчиках Міжнародного виставкового центру є можливість забезпечити демонстрацію натурних зразків великогабаритної військової техніки, а також надати найвищий рівень забудови експозицій, комфортні умови для роботи, прийому делегацій, проведення конференцій, переговорів, урочистих прийомів та інших виставкових заходів.

Будемо раді вітати Вас на виставці «Зброя та безпека» в 2020 році.

Місце проведення:

Україна, м. Київ, Міжнародний виставковий центр,

Броварський проспект, 15, станція метро «Лівобережна»

Контакти:

тел.: +38 (044) 201-11-63, e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Подробиці на сайті: https://www.iec-expo.com.ua/oruzhieua-2020.html