Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна

estyval mormyshka dnipra 2021

 

1. Цели и задачи

Фестиваль проводится с целью:

- дружественного общения единомышленников - любителей подледного лова;

- пропаганды здорового образа жизни;

2. Организация и проведение фестиваля.

Общее управление подготовкой и проведением соревнований выполняет и осуществляется организатором, согласно правил данного положения.

3. Сроки и место проведения фестиваля

- 27 февраля 2021 года в Днепропетровской области на водоеме с. Таромское "Блок". координати 48.428627,34.828648

4. Участники соревнований

4.1. К участию в соревнованиях допускаются все желающие.

4.2. Соревнования проводятся в личном зачете.

4.3. Участники соревнования может занимать одновременно 3 лунки, обозначая их - флажками или другими предметами.

Расстояние от лунки соперника не менее 3 метров.

4.4. Участники обязаны:

- соблюдать правила безопасности при нахождении на льду;

- соблюдать правила соревнований и данного Положения;

- быть экипированным должным образом для участия в соревнованиях;

- безоговорочно соблюдать распоряжения и указания судей;

- при ухудшении состояния здоровья, срочно поставить в известность судью.

5. Регламент соревнования

27 февраля 2021 г.

Соревнования проходят в два тура за один день.

Ловить разрешено на одну удочку, оборудованную одним крючком - мормишкой. Количество прикормки не ограничено. Применение различных искусственных насадок (кембриков, бисера, искусственного мотыля и опарыша) разрешено.

06:30 - 07:30 - регистрация, выдача пакетов для рыбы.

07:30 - 08:00 – Построение. Открытие Фестиваля, жеребьевка зон.

08:00 – Проверка судьями содержимого ящиков.

08:10 – 1 сигнал, вход в зону ловли

08:20 – 2 сигнал, старт 1 тура

10:50 – 3 сигнал финиш 1 тура

11:00 – 11:50 взвешивание 1 тура

11:50 – 4 сигнал, вход в зону ловли

12:00 – 5 сигнал, старт 2 тура

14:30 – 6 сигнал финиш 2 тура

14:30 – 15:00 взвешивание 2 тура в

15:00 – Построение, подведение итогов соревнований, объявление и награждение победителей.

6. Определение результатов

Победитель определяется по весу улова.

7. Награждение победителей

7.1. Победитель и призеры фестиваля награждаются медалями, и призами от спонсоров;

8. Затраты

8.1. Вступительный взнос с участника - 100 грн;

рыболовы возрастом до 15-ти лет и дамы, при предъявлении документа - 0 грн.

пенсионеры при предъявлении пенсионного - 0 грн.

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна

18 лютого 2021 року на заклик державного інспектора Остерської рибоохоронної дільниці Чернігівського рибоохоронного патруля долучитися до профілактичних заходів по боротьбі із задухою відгукнулась громада Козелеччини. Спільними зусиллями працівників рибоохорони та небайдужих громадян було прорубано ополонки на озерах Остерської громади.

zymovoiu zadukhoiu ryby

На озерах «Солонецьке», «Довге», «Бистре» та «Квітошине» було прорубано та облаштовано очеретом 15 великих ополонок.

Головний державний інспектор Петро Курач закликав небайдужих громадян долучатися до заходів по боротьбі із задухою на водних об’єктах територіальних громад області. Від того, як перезимує риба у наших водоймах будуть залежати і майбутні улови.

Природні ресурси – власність українського народу і дбати про їх збереження і примноження маємо всі разом.

У разі виявлення замору риби - одразу телефонуйте до Чернігівського рибоохоронного патруля за номерами телефонної «гарячої лінії»: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57.

Рейтинг: 5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна

У столиці вже встановили головну ялинку країни. І багато хто замислився про те, коли і де можна придбати новорічну колючу красуню, щоб поставити на свято вдома.

Але яку ялинку краще вибрати, щоб не завдати шкоди екології: справжню чи штучну?

Багато років ведеться полеміка, які ялинки краще використовувати для новорічного оформлення - штучні або живі. І щороку це протистояння поновлюється з новими силами, знаходяться нові аргументи і нові контраргументи. Багато кого хвилює питання охорони навколишнього середовища, і вони категорично проти масової вирубки ялинок напередодні новорічних свят. Однак інші консервативні і вважають, що Новий рік без ароматної живої ялинки просто неможливий.

Як розібратися, хто правий?

Жива ялинка - екологічна, за умови, що в грудні ви купили її в правильному місці, а в січні грамотно утилізували.

У Держлісагентстві розповіли, що державні лісгоспи активно готуються до відкриття ялинкових базарів 10 грудня. Лісівники планують реалізувати в цьому році більше 500 тис. соснових дерев. Вибрати можна буде на будь-який смак. Продаватимуть сосну звичайну, сосну Палласа (кримську), ялинку європейську, ялинку білу (піхту). Середня ціна деревця - 75 грн.

Ціни по регіонах відрізняються. Якщо взяти обласні центри, то найдешевші ялинки за ціною від 48 до 65 грн - в Харкові, Полтаві, Сумах та Луцьку, а найдорожчі - у Києві, Чернівцях та Івано-Франківську за ціною від 109 до 120 грн. Це тарифи лісгоспів. Не виключено, що продавці додадуть свої торгові відсотки.

Прихильники штучних ялинок стверджують, що офіційна вирубка дерев на Новий рік завдає шкоди природі. Це не зовсім так. Деревця спеціально вирощують до Нового року на плантаціях або вирубують там, де звичайний ліс не росте, наприклад, під лініями електропередачі.

Для того, щоб виростити метрову красуню з насіння, знадобиться мінімум 7-9 років. А середній вік новорічних дерев - 12-15 років. За цей час вони сягають не менше двох метрів.

Щоб купити правильне дерево, краще відправитися на офіційний ялинковий базар, де продавці видають квитанцію і можуть показати документи на заготовку і транспортування. А ось живі новорічні дерева, що продаються з рук, швидше за все, зрубали браконьєри. Від таких краще відмовитися, щоб не стати посібниками варварського знищення лісу.

Держекоінспекція почала природоохоронну акцію Новорічна ялинка – 2021», під час якої посилить контроль за легальною реалізацією ялинок спільно з правоохоронцями та органами місцевого самоврядування - заявив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований - Ці заходи дозволять активізувати природоохоронний контроль та забезпечити легальну та прозору підготовку новорічних ялинок для продажу. У передноворічний період збільшуються обсяги незаконної вирубки ялинок.

Так, у передноворічну пору з 28 листопада 2019 року по 16 січня 2020 року ДЕІ розрахувала 695,9 тисяч гривень збитків. Це у три рази більше, ніж протягом аналогічного періоду 2018-2019 років. Штрафи сягнули 45,6 тисяч гривень, що вдвічі перевищує показник попереднього року», - підкреслив Андрій Мальований. - Крім того, хочу наголосити, що за збереження та охорону лісів України відповідальні всі – від посадовців до звичайних громадян. Велика кількість хвойних дерев знищується українцями самовільно.

Якщо ви все таки хочете бачити вдома живу ялинку на Новий рік, то її можна придбати законно. Найліпший варіант - штучна або ж дерево у кадці, яке потім можна висадити біля будинку.

Так само альтернативою новорічній ялинці можуть стати соснові лапи або букет з ялинових гілок. Його можна зібрати в лісі або купити на ялинкових базарах. В такому разі жодна рослина не постраждає, а запах живої хвої і атмосфера свята будуть забезпечені.

Не дивлячись на передсвятковий настрій треба нагадати про серйозні екологічні аспекти. Жива ялинка, поки росте, поглинає вуглекислий газ і допомагає стримувати темпи глобального потепління - каже голова Національної екологічної ради України Олександр Чистяков - Але якщо в січні живу ялину просто відправити на звалище, вона, як і будь-яке органічне сміття буде виділяти метан, що впливає на зміну клімату. Двометрове дерево, розкладаючись на звалищі, викине в атмосферу 6 кілограмів CO2.

У лісі дерева теж помирають і падають, але в природному середовищі розкладання відбувається при інших умовах, і мертва деревина стає не міським сміттям, а живильним середовищем для зростання нових рослин і організмів. Тому, пам'ятайте , новорічну ялинку можна здати на переробку: з неї зроблять тріску і використають як підстилку для тварин або як добриво. Ще один варіант: нарядити дерево, яке росте у дворі.

Якщо штучної ялинки у вас немає, а живу купувати все-таки шкода або не хочеться, то саму екологічну ялинку можна зробити з підручних засобів: папера, фотографій, книг, іграшок, шишок і гірлянд.

На відміну від живої, штучна ялинка може служити багато років. При цьому вона не завдає клопоту, та й голки не обсипаються. За цей час до неї мимоволі звикаєш, поступово підростають діти, а улюблена ялинка стає сімейною реліквією. Ясна річ, у штучній красуні немає аромату хвої і смоли, але якщо в будинку алергік - це порятунок. До речі, при виборі не завадило б понюхати її, так як деякі екземпляри дуже різко пахнуть, це в основному стосується неякісного продукту. При чому, хімічний запах тримається тижнями.

Якщо у вас вже є штучна ялинка, використовуйте її як можна довше, а не купуйте кожні кілька років нову - більш зелену, високу і пухнасту. Адже ресурси, які потрібно витратити, щоб зробити, привезти і продати пластмасове дерево вище, ніж у живій ялинки. Штучна ялинка окупає свій екологічний слід тільки в тому випадку, якщо її використовують протягом 20 років.

Більшу частину штучних ялинок виготовляють в Тайвані та Китаї, а значить везуть здалеку: витрачають паливо і викидають парникові гази. Ялинки роблять з металу і пластика і часто використовують ПВХ, тому їх неможливо переробити, а саме виробництво може бути токсичним. ПВХ - це поліхлорвініл, різновид пластику, до складу якого входять фталати, токсичні речовини, які з легкістю потрапляють в організм, особливо дитячий, і порушують його розвиток. Тому при покупці вимагайте, щоб вам представили санітарний сертифікат на дану продукцію.

Але найголовніше - слід пам'ятати, що для ідеального Нового року - радісного, хвилюючого, ялинка не завжди обов'язкова. Рецепт свята простий – треба оточити себе рідними людьми, смачними стравами та веселими розвагами! Створити новорічну атмосферу можна не тільки встановивши традиційну ялину. Часом самі звичайні побутові речі в тандемі один з одним перетворюються в ялинку і створюють в будинку незрівнянну атмосферу свята - резюмує Олександр Чистяков - Чудеса не треба чекати, їх треба завчасно «створювати» своїми силами. Напередодні Нового року подбайте про правильний антураж - відмінний настрій, і казка точно не змусить себе чекати!

З наступаючим Новим роком!

Прес служба Національної екологічної ради України

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна

Ні для кого не є секретом, що в останнє десятиліття в нашій країні екологічна ситуація бажає кращого. На жаль, але в цьому році Глобальний Альянс з питань здоров'я та забруднення (GAHP) поставив Україну на четверту позицію серед європейських країн за кількістю смертей, обумовлених забрудненням навколишнього середовища.

ukrajina pochinae borotbu zi zlochinami proti prirodi spilno z interpolom

За їхніми відомостями в Україні щороку помирає близько 60 тисяч людей через незадовільний екологічний стан.

Основними причинами названі: загазованість повітря і забруднення водойм. У 2019 році в вітчизняні водойми, з яких ми беремо питну воду, було скинуто понад 2 млрд куб м промислових та побутових стоків. З яких 1/3 неочищені або недостатньо очищені. При цьому в Україні за останні 4 роки спостерігається катастрофічне маловоддя. Тому річки втратили можливість сомоочистити свої води. За твердженням вчених в каскаді Дніпровських водосховищ, з яких п'ють 2/3 населення країни, вода нагадує «коктейль» з усієї таблиці Менделєєва - говорить глава Національної екологічної ради України Олександр Чистяков.

Медики змушені констатувати, що 37% всіх онко захворювань через вживання неякісної питної води.

Загазованість повітря, особливо в мегаполісах, часом, багаторазово перевищує норму. В результаті неповного згоряння корисних копалин виділяється монооксид вуглецю СО - токсичний газ, який дуже серйозно позначається на здоров'ї людей. В основному за висновком експертів забруднюють повітря промислові підприємства та наземний транспорт.

Наші міста на собі дізналися що таке «смог». Загазованість повітря досягла критичних позначок через підвищення вмісту формальдегіду, фенолу, фтористого водню, аміаку, діоксиду азоту, оксиду вуглецю.

Ці забруднювачі роблять наше повітря отруйним смогом. Вони викликають формування тромбів, запалення стінок судин. МОЗ каже, що в 2019 році 78% передчасних смертей від інфаркту та інсульту спровоковані забрудненням повітря.

Масова вирубка лісів призводить до ерозії ґрунту і повеней. Катастрофічне зменшення чисельності водних живих ресурсів в результаті їх нераціонального промислового використання і браконьєрства губить наші водойми. Неналежні ставлення до навколишнього середовища з вини людини призвела до деградації екосистем. Спека, суховії, пилові і піщані бурі, смерчі й урагани, тайфуни і цунамі з катаклізмів перетворюються в звичайну щоденну погоду – зазначають фахівці Національної екологічної ради України.

Людство стоїть на краю прірви. Вибір, якою дорогою ми підемо далі, дійсно життєво важливий. Недарма вчені стверджують, що ми з вами останнє покоління, від якого залежить, чи буде взагалі подальша можливість для життя на Землі. І це не панічні страхи, а суха констатація факту, на основі численних висновків світових вчених.

Для більш ефективного попередження і боротьби зі злочинами проти природи, та в рамках програми свого реформування Держекоінспекція долучилася до міжнародного проекту «SWiPE» (Ефективне розслідування злочинів проти дикої природи у Європі).

Ця ініціатива націлена на боротьбу з браконьєрством, тіньовою торгівлею, незаконним виловом та вбивством рідкісних видів тварин. В проекті братимуть участь 11 держав: Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина, Польща, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Іспанія, Італія та, звісно, Україна, – повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

В рамках проекту учасники будуть працювати над:

  1. збором інформації і аналізом фактів злочинів проти дикої природи, що дозволить учасникам проаналізувати, які механізми використовуються в тих чи інших країнах для оперативного виявлення порушень, та застосувати їх у себе;
  2. запуском загальнодоступного інформаційного порталу, в якому будуть публікуватися кейси щодо злочинів у сфері біорізноманіття;
  3. проведення тренінгів для органів досудового розслідування та суддів.

Актуальність злочинів проти природи виходять за межі окремо взятої країни, це світова проблема. Вирубка дерев або води отруєних водойм завдають шкоди загальному світовому екологічному балансу. Тому сьогодні особливо важлива міжнародна взаємодія в боротьбі з порушеннями природоохоронного законодавства.

Практика доводить що попри пандемію COVID-19 кількість злочинів проти природи неухильно зростає. Для забезпечення ефективності розслідування правопорушень Держекоінспекція буде проводити розслідування разом з Інтерполом. Про це зазначили у прес службі відомства.

Держекоінспекція спільно із Департаментом міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України взяли участь у міжнаціональній операції проти екологічної злочинності "Thunder 2020", організованій Інтерполом.

"Thunder 2020" - уже четверта з серії спецоперацій (перша відбулася 2017 року). Результат – вияв численних правопорушень проти довкілля та низка розслідувань і арештів по всьому світу! Подія об'єднала 103 країни, серед яких - США, Великобританія, Франція, Італія, Індія, Конго та інші, - розповів Андрій Мальований.

Так само він уточнив, що в ході операції було затримано 699 правопорушників і вже висунуто принаймні одне "червоне повідомлення" INTERPOL. Подальші арешти та притягнення до відповідальності - після проведення глобальних розслідувань.

Всього за час проведення "Thunder" вдалося вилучити тисячі одиниць незаконно добутих ресурсів та провести арешти тисяч підозрюваних у незаконній торгівлі тваринами та рідкісними рослинами.

Участь у цій операції дає можливість розвивати міжнародне співробітництво і вже в недалекому майбутньому долучитись до розслідування резонансних злочинів проти природи, які відбуваються у світі. Наші інспектори поділилися власним досвідом боротьби із незаконною вирубкою лісів та браконьєрством. Такий досвід є вкрай актуальним, враховуючи, що злочини проти дикої природи та лісового господарства є четвертим за кількістю видом незаконної діяльності у світі, - резюмував голова ДЕІ Андрій Мальований.

Державна екологічна інспекція повноцінно почала співпрацювати з Інтерполом в рамках розслідування злочинів проти природи.

Прес служба Національної екологічної ради України

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна

Незважаючи на те, що міста займають всього 3% поверхні планети, багато птахів стають міськими жителями. Там їм легше знайти корм, і вони відчувають себе більш захищеними від хижаків. Заради цього багато хто з них навіть підлаштовуються під середовище проживання яке постійно змінюється. Дійшло до того, що чорні дрозди почали будувати свої гнізда з поліетиленових пакетів та інших подібних відходів.

miski ptytsi

Як показало дослідження, проведене в 54 містах на шести континентах, 80% всіх птахів в місті - це всього чотири види: голуб, горобець, ластівка і шпак. При цьому міста сприяють збереженню 36 видів рідкісних птахів, занесених до Червоного списку Міжнародного союзу охорони дикої природи.

Чим менше в місті зелених насаджень, тим менше в ньому різноманітність птахів. Негативним фактором є і цілодобове освітлення, яке збиває їх цикадний ритм. Адже птахи співають зазвичай на світанку і під час заходу сонця. Через постійно включену ілюмінацію, яка збиває їх з пантелику, ошукані пернаті починають співати раніше, ніж треба, а у деяких з них, наприклад, у дроздів, навіть період розмноження починається на місяць раніше, і це погано для пташенят, так як до цього часу ще не встигає вирости для них їжа.

Приблизно понад 200 видів різних птахів живе в Києві. Деякі на постійній основі, а інші перебувають в столицю тимчасово. Екологи стверджують, що кількість птахів і їх видовий склад в містах з кожним роком змінюється. Багатьох водоплавних птахів, яких не було у нас раніше, зараз можна побачити на водоймах столиці. Наприклад, в останні роки в Києві оселилася кряква, лиска, водяна курочка і чайки.

Але в той же час стало менше ластівок, які знищували комах. Тому що їм складно знайти в місті матеріал для будівництва своїх гнізд і харчування.

Зменшення різноманітності і кількості птахів в містах обумовлено специфічними урбаністичними умовами. Паркових зон стає менше, а саме це звичні місця пташиного проживання. Свою роль відіграє фактор забруднення повітря, присутність відкритих вентиляційних шахт, куди потрапляють птиці, а також сучасне будівництво - проекти будинків не розраховані на сусідство з птахами, - говорить голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

miski ptytsi 1

Свою лепту в поведінку і ареал проживання птахів вносить і глобальне потепління. Орнітологи стверджують, що розмах крил солов'я за останні два десятиліття через зміни клімату сильно зменшився. І це сталося через те, що період, сприятливий для вирощування пташенят, скорочується. В таких умовах більше шансів вижити з'являється у птахів меншого розміру. Поки що солов'ї продовжують використовувати ті ж схеми міграції та місця призначення, що і раніше, і це, можливо, ставить під загрозу виживання виду.

Часто говорять про те, що птахи шкодять аеропортам. Це дійсно так. Але доведено, що набагато дешевше побудувати аеропорт подалі від місць скупчення та перельоту птахів, ніж потім боротися з ними - це дорого і не дуже ефективно. У будь-якій цивілізованій країні зараз аеропорт або електростанцію не побудуєш без орнітологічної експертизи, - говорить голова Національної екологічної ради України Олександр Чистяков.

У той же час, за його словами, місто дає можливість вижити тим птахам, які загинули б в дикій природі. Йдеться про альбіносів та ослаблених особин.

Ми звикли до «корінних городян» - голубів, яких за твердженням орнітологів понад 100 тисяч, але навіть в Києві мешкають і рідкісні, в тому числі й хижі птахи. Одна з них - пустельга. Виглядаючи здобич, вона на невеликій висоті часто трясеться в повітрі на місці. Тому в народі її прозвали «трясучкою». Вона поїдає дрібних гризунів, ящірок і різних комах. Цю птицю, якщо пощастить, можна побачити на Борщагівці і на лівому березі Дніпра.

Городяни люблять птахів і часто намагаються їх підгодовувати з руки. Але цього не потрібно робити. Краще повісьте годівницю, яка особливо корисною буде в снігову морозну зиму. І не забудьте, якщо вже почали, то не припиняйте. Птах дуже добре запам'ятовує, де його пригостили обідом. І якщо ви перестанете годувати, та ще в морози, підгодовані вами пернаті, будуть приречені. Адже будь-який зайвий рух на морозі, будь-яка спалена даремно калорія наближає птицю до смерті, - каже Олександр Чистяков.

miski ptytsi 2

Багато хто думає, що найкращий корм для птахів - хліб. І це велика помилка. Через його в'язкість їм може загрожувати смерть. Кращий корм для птахів - насіння дині, гарбуза, соняшнику, підсушені з осені ягоди калини і горобини, просо і пшоно, насіння трав, несолоне сало, яке дуже люблять синички, розмочені сухофрукти, які подобаються дроздам.

До речі, найменша пташка, що мешкає в столиці, - кропив'яник, який важить всього 9 грамів. Він любить парки з заростями і струмочками. Його можна зустріти на Нивках, в Гідропарку і Голосіїво.

Вечорами, після денного пошуку корму перед сном, птиці часто збираються в величезні галасливі зграї. У цей час крони дерев - чорні від них. Одне з таких місць - парк біля Політехнічного інституту, де до пізньої ночі чути збуджений пташиний крик. Вони то сваряться за більш зручне місце, то діляться враженнями від минулого дня.

Птахи стали невід'ємною частиною міста, і тому фахівці сходяться на думці, що для їх нормального існування потрібна спеціальна програма.

Прес служба Національної екологічної ради України