Рейтинг: 5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна
 

Дикий кабан – сікач вліткуДикий кабан – сікач влітку

Сезон полювання на кабана почнеться восени, поки ж ці тварини продовжують догляд за молодим потомством і вже активно нагулюють жировий прошарок до зими. Життя цих тварин дещо ускладнюється у зв'язку з повсюдним появою комах і кліщів. Будь-яке полювання на всі види копитних, крім самців козулі, протягом літнього сезону знаходиться під суворою забороною.

Життя кабанів

Самці і самки дикого кабана живуть окремо один від одного, за винятком сезону спарювання. До цього часу, навколо самок залишалися молоді самці з торішнього приплоду, яким прийшов час відправиться в самостійне життя. Іноді вони бродять парами або малими групами, які незабаром розпадуться. Основною їжею  кабанам служать коріння прибережної і приболотної рослинності, що містять в собі великі запаси білка. Зрідка трапляється, що вони забрідають на окультурені поля, але надовго там не затримуються.

Частина самок з молодими поросятами йдуть на піднесені лісисті ділянки, слідом за кількістю свіжої, що не обпаленої сонцем рослинності. Інша частина продовжує залишатися у водопоїв і заболоченій місцевості, благо в цьому році очікується дуже хмарна і дощова погода, яка не дозволить траві перегоріти і прискорить зростання її кореневищ. Крім коренів рослин, свині не гребують і плодами поруч зростаючих чагарників.

Самки утворюють цілі стада, які включають в себе дитинчат цього та минулого років. В одному стаді може бути від 10 до 30 особин, а одна самка може принести до 6 поросят. Забарвлення поросят сильно відрізняється від забарвлення дорослих тварин. Їх шерсть формує смуги з світло-темно-коричневого і білого відтінків, дозволяючи їм у разі небезпеки сховатися в чагарнику або високій траві. Нападки на молодь кабана трапляються досить рідко, адже навіть дорослі свині здатні захистити себе, до того ж вони здатні швидко бігати і навіть добре плавають не дивлячись на копита.

Комахи скоро стануть справжньою проблемою. Копитним доведеться відвідувати не тільки солонці, а й так звані купалки, які являють собою великі грязьові калюжі. Після купання в багнюці, кабани зчісують бруд об дерева, разом з кліщами та іншими шкідниками. Підвищений метаболізм в літню пору, змушує їх також не відходити далеко від водопоїв, де вони не тільки багато п'ють, але і купаються. В денну пору кабана зустріти дуже складно, оскільки це переважно нічні тварини, дуже сприйнятливі до високих температур, від чого страждає їх шкіра.

Дикі кабани досить широко поширилися в Україні, проте найбільші їх скупчення відзначаються в лісовій і лісостеповій смугах Карпат. Це дуже сильна тварина, здатна захистити себе від будь-якого хижака наших широт, і навіть має імунітет від зміїних укусів. Не дивлячись на це, в минулому році були відзначені зараження африканською чумою в 4 областях: Полтавській, Житомирській, Рівненьської і Київської, після чого був запланований селекційний відстріл природоохоронними службами, щоб уникнути подальшого зараження. Незабаром, цим тваринам знову доведеться відновлювати свою популяцію на цих землях.