Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Заєць русак в УкраїніЗаєць русак в Україні

Проблеми з їжею, з настанням травня повністю відпадають. Відївшись на початку весни, заєць русак приступає до періоду розмноження. Не дивлячись на свою високу швидкість бігу, заєць частіше за інших хутрових стає здобиччю хижаків. Їх популяцію під гнітом м'ясоїдів рятує тільки їх висока плодючість. Зараз, з настанням травня, коли хижаки приводять на світ молодняк, який ще треба прогодувати, життя русака помітно ускладнюється.

Полювання в травні на русака

Заєць русак широко поширився по всій Україні, Європі, Туреччині і південній смузі Росії. Загальна довжина тіла може досягти 70см, від яких хвіст забирає близько 10см. Після весняної линьки, його шерсть стає коротшою і рідшою, а також набуває стійкий сірий відтінок. Трофейну цінність набувають в Україні лише аномально великі екземпляри, з яких роблять опудала. У будь-якому випадку, м'ясо кролика має малу жирність і також високо цінується. Однак в травні, полювання на зайця русака, внаслідок почтинається в період розмноження, знаходиться під забороною, який ігнорують лише такі хижаки як заєць і вовк, для яких він і стає основною здобиччю.

Розмноження русака

Більшу частину року, русак веде кочовий спосіб життя, рідко затримуючись надовго на одному місці. Не рідкість і селища поблизу окультурених полів, де вони стають дуже нав'язливими шкідниками, від яких дуже складно позбутися. Зараз же, самкам доведеться осісти, хоча б на період вирощування і повного становлення на ноші молодого потомства. В одному виводку може з'явитися від 2 до 6 особин, які народжуються вже зрячими. Протягом двох тижнів вони слабо пересуваються і харчуються виключно материнським молоком, але після закінчення цього терміну вони вже здатні швидко пересуватися і повністю переходять на молоду зелень. Потім, через місяць, молодняк зможе пересуватися по нахиленим гілкам дерев, які прилягають до землі і навіть відмінно плавати, стаючи повністю самостійними. Однак, сезон розмноження у зайця-русака на цьому не закінчується і триватиме до початку серпня.

Заборона полювання на зайця обумовлюється, в першу чергу тим, що ці тварини грають украй важливу роль у формуванні харчового ланцюжка, забезпечуючи прожиток хижакам. Історично, до введення європейських норм обмеження полювання, через популярність хутра цих тварин, з чисельність значно зменшилася, почавши знову зростати лише в останні десятиліття ХХ століття. Нагадаємо, що для подальшої полювання на нього вам дійсно знадобиться гранична влучність і відмінне натискання, вірна і слухняна собака, тренуваннями якої і варто зайнятися в найближчі місяці. Ну а для завзятих мисливців, прочинилися можливість пополювати на самців козулі. Бажаємо вам гідно підготуватися до майбутнього сезону полювання і дбайливо ставитися до природи, не порушуючи її крихкий баланс.