Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Правила дресирування мисливських собак

Правила дресирування мисливських собак

Ніякий досвід, для мисливського пса, практично неможливий без належного початкового дресирування, перед яким необхідно визначитися, чого ж ви чекаєте від свого бойового друга. Підготовка до полювання ділиться на кілька етапів, повинна бути послідовною і починатися з самого раннього віку. Собака повинна бути слухняною і вмілою, сприймати свою задачу з азартом. Проте, з чого слід почати дресирування і до чого слід прагнути і піде мова в цій статті.

Тепер по порядку.

В першу чергу цуценяті потрібно буде приділяти багато уваги, щоб воін розумів і довіряв господареві. Проконсультувавшись з досвідченим дресирувальником, з найперших місяців варто приступити до загального дресирування, яке повинно повністю виключати заходи нападу на людину. Його не можна виховувати одночасно як охоронну собаку, адже в подальшому, на спільному полюванні, це може сильно нашкодити справі.

На будь-якому полюванні буде куди корисніше, крім словесних команд, привчити собаку до свистка. По-перше, з ним, в подальшому, полювання буде більш безшумне, що дозволить не сполохати дичину, а по-друге, подібні команди собака буде чути на більш далеких дистанціях. Привчати собаку до ультразвукового свистка слід нарівні зі словесними командами, в іншому випадку вона засвоїть їх набагато гірше. Досконало, на даному етапі, собака повинна знати команди: "поруч", "до мене", "сидіти", "лежати", "фу!", "апорт", "назад", "вперед" і "стояти". У кожної з них є по кілька десятків технік навчання, а тому, за якою методикою починати базове дресирування, буде залежати від породи собаки і особистого вибору господаря або дресирувальника.

У міру дорослішання, мисливського пса необхідно все частіше виводити на відкриті, лісові та прилісові ділянки, де пес не повинен втрачатися і підбирати їжу з землі без команди. Крім цього, мисливська собака повинна навчитися не губитися при вигляді великої кількості людей, при звуці мотора машини і особливо повинна звикнути до звуків рушничного пострілу. До всього цього вона повинна бути привчена ще будучи щеням. Ставитися спокійно до звуків пострілу, собаку привчити найскладніше. Для цього застосовується тактика поступового наближення звуку, тобто спочатку вона повинна чути постріл здалеку, і поступово все ближче.

Гратися з собакою на природі, якщо це не стосується навчання вкрай не рекомендується, вона повинна чітко розмежовувати свої обов'язки на різних просторах. Крім перерахованого вище, мисливський пес неодмінно повинен вміти плавати і не боятися води, особливо це стосується підзбройових собак. На природі всі види собак повинні старанно виконувати свої команди, до яких вони привчаються з найперших місяців свого життя, і лише переконавшись у тому, що пес вкрай старанний, виявляє прагнення догодити господареві і захоплений полюванням, варто приступати до етапів натравлювання і виводити на своє перше полювання, яке доведеться поєднувати з подальшим, останнім етапом навчання. Мисливський пес повинен стати для мисливця скоріше напарником чим другом, і чітко знати всі свої дії і обов'язки за що повинен бути неодмінно нагороджений. Оскільки дресирування справа нелегка і дуже витратна за часом.

Побажаємо вам ні пуху, ні пера!