Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Мисливська собака: як вибрати породу?

Мисливська собака: як вибрати породу?

Сезон полювання невблаганно наближається до завершення, і зараз вже потрібно починати підготовку до прийдешніх. В першу чергу справа стосується мисливських собак, своїх майбутніх вірних супутників. Для цього, слід перш за все визначитися з породою, твердо знати для якого виду полювання вам знадобиться помічник. Пам'ятайте, при відсутності досвіду дресирування, найкраще звернутися за допомогою до професіоналів. Тепер про все по порядку.

Призначення певних порід собак до різних видів полювання пояснюється звичайною селекцією. Багато років їх тренували, розвивали і вдосконалювали в них нові навички. Так, хорти, російська, англійська та афганська, зазвичай навчаються без-рушничного полювання. У кращому випадку, чистокровні особини можуть розвивати швидкість до 80км/год, а тому з ними полюють лише на відкритих просторах, де у неї є можливість як слід розігнатися. Їх основне призначення - наздогнати і схопити звіра самостійно. Як правило для полювання потрібна ціла їх зграя, щоб уникнути плачевного результату при полюванні на великого звіра, наприклад кабана.

Гончаки - одні з найрозумніших порід. Вони здатні навчитися зайти на звіра з флангу і вигнати його під рушницю мисливця, який сидить в засідці. Серед них найбільше цінуються англійська, російська, бігль і древер. Загін дичини вони роблять за допомогою гучного гавкоту. Крім цього, вони незамінні в розшуку пораненого звіра, якого легко вистежують по запаху крові, але для цього використовують спеціально навчених гончих.

Спанієлі і лягаві незамінні при полюванні на птицю. Однак тут слід враховувати, що основним завданням спанієля буде лише знаходження підстреленої птиці. Ці породи мають унікальний нюх і привязуються до мисливця, внаслідок чого, при належному дресируванні стають в справі дуже старанними. Здатні піднімати дичину як з води, так і з самої густої ​​рослинності. Основним же завданням лягавих, стане підняття птиці на крило. Ця порода також дуже слухняна, по команді вони стають в стійку, чи не лякають птицю без команди. Їх дресирування необхідно постійно підтримувати.

Кращими норними собаками вважаються такси та тер'єри, не дивлячись на свій зовнішній вигляд вони дуже сильні і наполегливі. Забравшись в нору вони здатні витягнути навіть лисицю, не дивлячись на всі її відчайдушні пручання. Якщо вихід з нори один, то норний пес витягує тварину з нори, якщо ж кілька - то як мінімум виганяє під рушницю мисливця. Незамінна при полюванні на лисицю і інших норних тварин.

Лайки влодіють воістину унікальним нюхом і краще за інших здатні вистежити тваринку, яка мешкає в основному на деревах, таких як білка або куниця лісова. Крім цього, лайка вкрай хоробра тварина, здатна захистити мисливця від більшого і небезпечного звіра. Знайшовши об'єкт полювання вона здатна затримати його до приходу мисливця облаюванням. На цьому, власне і закінчимо. Пам'ятайте, вибираючи собі цуценя, ви вибираєте не тільки інструмент для полювання, а й вірного супутника на довгі роки. Бажаємо вам успішно закінчити мисливський сезон.