Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Полювання на білку в Україні

Полювання на білку в Україні

Полювання на білку не входить в розряд складних, швидше це полювання для новачків або любителів. Не дивлячись на це, білячі шкурки дуже цінні, що може стати приводом для цілеспрямованого промислового полювання. Якою би легкою вона не здавалася, насправді це не так. Дикі, лісові білки, що не бачили людини поводяться дуже обережно, а зараз вони і зовсім рідко попадаються на очі, що сильно ускладнює їх пошук. У цій статті ми розповімо про полювання на білок ближче до кінця сезону полювання, а також про її сезонних звичках.

Тепер по порядку.

На початку зими, білка змінює шкірку з рудоЇ на більш сіру, зараз же, ближче до березня, з першим потеплінням вона починає повертати руді тони. Загальна довжина білки може досягати 30 см, з яких 18 буде займати тільки хвіст. Білки взимку проживають або в дуплах, або в ними ж самими обладнаними, гайнах. Гайно білки вдає із себе невеликі будиночки з гілок і сухого листя, які розташовуються на гілках. Зовсім скоро полювання на неї буде заборонене, а тому всім бажаючим слід поквапитися.

Білки всеїдні, основою їх харчування в осінньо-зимовий сезон є насіння шишок, жолуді, горіхи, нирки гриби і навіть комахами. Можливість активного полювання на неї в першу чергу залежить від погодних умов. Якщо зима холодна, то вона вкрай рідко виходить з дупел, якщо ж вона супроводжується частими і сильними відлигами і малосніжна, як в цьому році, то полювання триває до кінця лютого, закриття сезону.

Знайти білку по слідах, зараз представляється неможливим, так як снігу на вулиці вже немає і не передбачається. Навіть по свіжому снігу, знайти її без собаки не так просто, адже на манеру зайця, це тварина має звичку заплутувати сліди, причому куди вишуканішим. Полювання за допомогою собаки значно спрощує процес пошуку. Проте, місця проживання білок, не маючи належної інформації про місце полювання, варто шукати за 1-2 дня до початку безпосередньої полювання. Кращою породою собак, що володіють належним нюхом і зором, є лайки. Виходити на пошуки краще в ранні ранкові години, коли спостерігається підвищена активність хутрових. Найчастіше, середину дня білки проводять в дуплах.

Для пострілу використовуються невеликі половинчасті заряди, добре пристріляються рушницю і гранична влучність. Оскільки основним трофеєм є шкурка, то щоб залишити її в цілості, постріл повинен бути здійснений в голову. Це тим більш необхідно, оскільки білка дивно міцна на рану, і це дозволить уникнути подранка. В цілому, полювання на білку буде корисна для початківців мисливців, щоб навчитися співпрацювати з чотириногим помічником, навчитися вистежувати настільки хитрого хутрового, і, що важливо, приймати на себе відповідальність за влучність пострілу. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленим заняттям.

Ні пуху ні пера!