Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Як вполювати вовка

Як вполювати вовка

Робота гончих по вовкові допустима лише в зграї. Є чимало собак настільки злісних до звіра, що женуть вовка поодинці, але ця властивість вкрай небажана, оскільки такій собаці рано чи пізно не зносити голови. Відомі випадки, коли мисливці-гончатники з невеликою групою гончих в 3-4 собаки і навіть з одним хорошим смичком брали вовків, але такі випадки справа рідкісної удачі і звичайно, далеко не характерна.

Правильне, систематичне полювання по вовкам можливе тільки зі зграєю гончих собак, причому гончаки повинні бути спеціально підготовлені до цього полювання, але, крім того, при зграї повинні бути люди, які постійно працюють з нею і вміють добре організувати все полювання.

Зграя, яка призначена для полювання на сіроманців,  також повинна бути особливо добре підготовлена, тобто бути бездоганно слухняною і, крім того, по можливості її не слід застосовувати для полювання на інших звірів. Склад зграї повинен бути не менше 5-6 смичків, тобто 10-12 собак, причому краще, якщо в зграї переважають вожаки, які взагалі відрізняються більшою силою і злістю в порівнянні з іншими.
 
Мала кількість зграй вже доводить складність цієї справи, незважаючи на її безперечну ефективність. Для полювання з гончими по вовчим виводках необхідна попередня ретельна розвідка. Після того, як виводки розвідані опитуванням місцевого населення, пастухів та ін. і перевірені подвивкой, після того, як пріездка (слухняність) зграї закріплена частими уроками і проводками, після того, як зграя натреновані і втягнута в роботу тими ж проводками і гонитви по лисиці, в серпні місяці починається полювання за вовчим виводках. Винищення вовків при цьому побудовано на комбінуванні стрільби вовків мисливцями-ружейнікамі розставленими на номерах, і лову і знищення звірів самими гончими.
 
Секрет успіху полягає в тому, щоб доїжджачих навів і накинув зграю прямо на вовчі лігва і гончаки, розбившись на кілька груп, погнали декількох вовченят відразу. Таким чином, кілька звірів будуть стріляти і заловлени собаками одночасно. Після закінчення першого гону слухняні і позивістие гінці швидко збираються вижлятнікамі і доїжджачих і знову накидаються на лігва, де, ймовірно, зачаїлася частина молодняка. Небезпека зриву успіху полювання полягає в тому, що батько виводка (материк) прагне взяти на себе зграю і відвести її навпростець якнайдалі. Поки доїжджачих скаче за зграєю, збиває її зі сліду і, намагаючись повернути до лігва, витрачає багато годин, а то й день, мати веде вовченят в нове місце і всі роботи з розвідки і організації полювання потрібно починати заново. Тому важливо, щоб стрілки були розставлені на вірних лазах і не дали б піти безкарно старим. У вдалому випадку виводок, що складається з 5-8 молодих, пари закоренілих і декількох переярков, може бути взятий з гончими майже цілком.
 
Полювання триває весь серпень, вересень і жовтень і, звичайно, чим пізніше восени вона відбувається, тим менше вовків береться самими гончими і тим більша роль дістається мисливцям-ружейнікам. Складність полювання полягає не тільки в утриманні великого числа гончих, але ще й у великій розвідувальної роботи, а також у необхідній участі в самій полюванні досить значного колективу дуже дисциплінованих стрільців. За пороші виводки вовків не тримаються на місці, розбрідаються, самі вовки стають для собак все небезпечніше і тому полювання з гончими по вовкові взимку не практикується.