Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Полювання на куріпку в листопадіПолювання на куріпку в листопаді

Полювання на пернату дичину повністю зберігає свою популярність навіть у переддень зимового сезону. Благо синоптики обіцяють відносно теплу погоду впродовж місяця. Куріпки проводять зиму в Україні, і в нашій країні є неперелетнимі птахами, особливо їх багато в південній її частині. Нехай полювання на куріпок не відрізняється особливою складністю, але перед нею необхідно, як мінімум ознайомитися з її сезонними звичками. У цій статті ми розповімо, як поводяться куріпки в листопаді, де їх варто шукати в першу чергу, а також про способи полювання на них. Тепер по порядку.

Починати пошуки птиці найкраще на світанку, коли птахи тільки вилітають на годівлю. Куріпка часто влаштовує годівлі на зернових полях, рідше - на картопляники. Відчувши небезпеку, птиця ховається в заростях чагарнику. На нерозвіданій місцевості пошуки птиці часом займають дуже багато часу. Помітити їх, серед зів'ялої трави і чагарника не так-то просто, завдяки її бежево-коричневій забарвленності. Саме тому набагато частіше практикується полювання з собаками, ніж поодинці і навіть групова.

Полювання за допомогою дружнього  пса стане вірним вибором, так як набагато результативніше і цікавіше. Важливо, щоб  пес був досить добре видресируваний, слухняний і натасканий. Підійшовши до притулку птиці, часто в чагарниках або в високих заростях, собака стає в стійку, і, по команді полохає птицю. Політ куріпки дуже недалекий, низький і прямолінійний,  тому прицілитися не так вже й складно. Набагато ефективніше перед першим пострілом розігнати птицю на відстань один від одного, інакше вони злетять всім табуном, що принесе мисливцю максимум 3-4 особини, при належній реакції.

Полювання в одинці вкрай скрутно, а тому куди менш популярно. Основна складність виникає із знахідкою птициею, яка аж ніяк не буде вичікувати, поки її підстрілять і сховається в найгустішій рослинності. Перевірити чагарник можна за допомогою довгого палиці, але тут знадобиться моментальна реакція, щоб швидко переключитися на рушницю.

Все ще практикується полювання з мотузкою. Її суть набагато простіша, між двома мисливцями прив'язується довга мотузка, яка  волочиться по землі, лякає птицю. При подібному полюванні слід враховувати техніку безпеки і заздалегідь розмежувати умовні зони стрільби між мисливцями.

Велика дріб нам природно не знадобиться, беремо найбільш дрібні варіанти. Важливо лише дотримуватися коефіцієнту згущення дробу, який повинен становити 1.5, а також її купчастість, яка в свою чергу повинна становити не більше 60% на відстані в 35 м. Останній пункт особливо необхідний для збереження видобутку в цілісності. Як ми бачимо, полювання не куріпку - справа швидше тактики, ніж уміння, а тому підійде навіть недосвідченим мисливцям. Бажаємо вам приємно провести час на полюванні. Ні пуху ні пера!