Рейтинг: 5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна
 

Єнотовидна собака на території УкраїниЄнотовидна собака на території України

Хутрові тварини наших широт, насправді погано пристосовані до жаркого, Українського літа. Перш за все це стосується копитних, метаболізм яких дуже високий, а також хутрових, чия шерсть залишається довгою протягом усього року. Одним з таких хутрових і є єнотовидна собака, також відома, як уссурійський єнот. Полювання на нього в літні місяці заборонено, та й просто безглуздо. У цій статті ми розповімо про те, чим живе ця дивовижна всеїдна Українська тваринка.

Шерсть єнотовидного собаки лише незначно рідшає з настанням весни. Зараз, уссурійський єнот веде виключно нічний спосіб життя, виходячи за їжею в настанням сутінок, і повертаючись в нору рано вранці, ще до сходу сонця. Велику небезпеку для нього представляють хижаки, особливо в цю пору, коли на полювання вже виходить і їх молодняк. Уссурійський єнот дуже неповороткий і під час полювання добути його досить просто, маючи при собі вірного пса. Тільки з настанням серпня, ці тварини почнуть накопичувати той жир, через якого єнотовидний собака користується такою популярністю серед мисливців, а тому, як ми вже згадували, полювання на неї не тільки заборонено, але й не має сенсу.

Цуценята з останнього приплоду протягом всього минулого місяця вчилися добувати собі їжу. Благо, це тварина абсолютно всеїдна. Єнотовидний собака може харчуватися як корінням рослин і ягодами, так і дрібними гризунами, яйцями птахів і навіть жабами. Простіше кажучи, єнотовидний собака веде збірний спосіб життя, вдаючись до полювання на різну дрібницю вкрай рідко. Завдяки цьому, молодняк швидко вчиться бути самостійним і зовсім скоро покине рідну нору. Поки ж, єнотовидні собаки полюють сім'ями.

Уссурійський єнот викопує собі нори вкрай рідко, найчастіше задовольняючись занедбаними норами лисиць і борсука. Якщо ж знайти таку не вдається, то для нього цілком достатньою виявиться і відкрита лежання, в траві або в снігу. На зиму, деякі особини все ж вдаються до риття нори, яку облаштовують в густих коріння старих дерев.

Єнотовидні собаки як ніякі інші тварини потребують вцей час в захист від браконьєрів. Вони практично не здатні швидко пересуватися, і крім людей їм необхідно захищатися від незліченних хижаків. В одному приплоді у самки в кінці весни, приходить на світ до 10 -14 цуценят, і далеко не всі вони доживуть до свого першого року життя. Будучи по-суті збирачем і падальником, вони не тільки жодним чином не шкодять навколишньому середовищу, а й є його невидимими санітарами. Оберігайте природу, і вона Вам обов'язково віддячить.