Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна

Полювання на бобра привертає особливий інтерес мисливців. Деякі зовсім цінують його дужче, ніж звичайне полювання на кабана. Як і в інших видах полювання, полювання на бобра має свої нюанси і особливості. Н бобра можна офіційно йти в період з початку жовтня до кінця зими. При цьому обов'язково потрібно мати певний дозвіл, інакше несанкціоноване полювання буде вважатися браконьєрством.

Полювання на бобра

Як відомо, існує два види мисливців. Для одних цей промисел, для інших - відпочинок. Тому для перших важливий показник видобутку, тобто, якої кількості і якості спійманий звір. Для других же це просто розвага, а звір необхідний як трофей. Для першої категорії мисливців важливо знати особливості полювання на бобра, щоб добути знатну дичину.

Серед мисливців досі ведуться суперечки з приводу того, як правильніше йти на бобра. Існує безліч способів. Найпопулярніші - на капкан і з рушницею. Перш ніж описувати особливості полювання, слід докладніше зупинитися на порівнянні двох даних методів.

Чим відрізняється полювання на бобра з рушницею і на капкан?

Рушниця в порівнянні з капканом є більш практичною. Пов'язано це з тим, що встановлення капкану забирає багато часу. З рушницею все набагато простіше, навіть не дивлячись на складну конструкцію, управлятися з нею може абсолютно будь-яка людина. Крім того, перш ніж встановити капкан потрібно уважно вивчити місцевість проживання бобрів, досконально вивчити їх повадки і інше. При полюванні з рушницею такого не потрібно.

Однак при полюванні з рушницею потрібно бути уважним і тихим. Якщо бобер помітить вас в небезпечній близькості, то відразу ж сховається в воду. Навіть при легкому пораненні бобра не сподівайтеся, що він спливе, він просто потоне. Що в результаті не призведе до задоволення, все полювання стане марним.

У тому випадку, якщо розглядати двоє представлених знарядь по влаштуванню, то рушниця простіше у використанні, ніж капкан.

При встановленні капкана слід пам'ятати, що в дану пастку може потрапити будь-який вид звіру. Він може бути як хворим і старим, так і занадто молодим. У той час як при полюванні з рушницею ви самі вибираєте жертву.

Полювати на бобра можна біля води або на стежці. Причому в другому випадку шансів убити його набагато більше. Перебуваючи біля води, бобер без проблем пірне у воду при небезпеці. На стежці ж шанси скорочуються. Крім того, якщо мисливець використовує рушницю і полює на стежці, то таке вбивство тварини вважається більш гуманним. Цю умову можна виконати тільки в тому випадку, якщо стрілок - професіонал. При хорошому пострілі бобер може навіть не зрозуміти, що сталося, тим більше не відчути біль.

При полюванні на капкан, його спочатку встановлюють, а потім залишають поки бобер не потрапить до капкану. Капкан може простояти добу, перш ніж мисливець відвідає його для перевірки. Розглянемо таку ситуацію, що бобер попався практично відразу після установки капкана. Це означає, що бідній тварині доведеться мучитися ще багато годин, поки його страждання закінчаться.

Підготовка до процесу полювання

Підготовка до полювання - важлива частина самого полювання. Побільше дізнайтеся про місцевість, на якій буде проводитися полювання на бобра. Підберіть спеціальний одяг, який буде зливатися з навколишньою природою.

Сам одяг має бути теплим і бажано непромокаючим.

Під час полювання не використовуйте ніяких спреїв або кремів від комарів та комах. Бобри вельми чутливі до таких запахів і здатні відчути їх навіть при легкому вітерці.

А ось запах диму бобрів не лякає. Що дозволяє йти на полювання після знаходження біля багаття.

Приступаємо до полювання

Полювання на капкан тим хороше, що не забирає багато часу. Після установки можна займатися будь-якими справами. Але такий спосіб неприйнятний для багатьох мисливців. Адже для більшості цікавий сам процес.

Перше, що потрібно зробити при полюванні на бобра - знайти хатку бобра. Розшукати її можна по погризених гілках і стовбурах дерев. Світлий колір погризеної деревини говорить про те, що сліди свіжі. А, значить, бобер десь поблизу.

Наступним кроком буде знайти підходяще місце для засідки. Озирніться і виберіть зручне місце для спостереження, це може бути яма. Головне, щоб віддаленість даного місця не перевищувало 50 метрів.

Вибравши відповідне місце, ретельно його підготуйте. Приберіть всі гілки і листя, наступаючи на які будуть видаватися звуки. Сидячи в засідці, намагайтеся не робити зайвих рухів і зовсім не рухатися. Коли помітите тварину, не варто різко смикатися. Рушниця має постійно бути прикладеною до плеча. Можна стріляти відразу, якщо ви впевнені в своїх силах і точності. А можна трохи почекати, щоб відзначити те, як рухається бобер. І тільки потім зробити вирішальний постріл.

Пам'ятайте, для вас буде лише один шанс вистрілити. Якщо вас помітить великий гризун, то він повідомить про небезпеку всьому сімейству. Тоді бобри почнуть поводитися з побоюванням, вони можуть тижнями не вилазити з хати до тих пір, поки не мине небезпека.

Додаткові поради

- При виборі рушниці слід пам'ятати, що вага рушниці повинна бути в 20 разів менша ваги самої людини. Це потрібно для вільного переміщення мисливця.

- Кращий момент для пострілу - вихід бобра на сушу. У воді ця тварина відчуває себе комфортно і без проблем пересувається. На суші ж бобер більш неповороткий, а, значить, вразливий. Постріл слід робити відразу, без очікувань. Якщо бобер помітить вас, то відразу ж зануриться в воду, і не буде вилазити довгий час.

- При полюванні на бобра за допомогою капкана найбільш сприятливим моментом його установки вважається весняний час. При знаходженні біля берега слідів бобра, необхідно відразу ж виставляти пастки. Перевіряти їх потрібно кожен день.

- Полювати на бобра можна і вночі. Роблять це найчастіше на човні і не поодинці. Для такого полювання необхідно, як мінімум, дві людини. Пам'ятайте, що нічне полювання призначене для людей, що мають запас терпіння, так як чекати, можливо, доведеться довго.

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна

Сезон полювання 2018-2019 років офіційно завершується, природа потребує спокою, оскільки саме зараз, із початком весняного сезону, розпочинається масовий період розмноження в більшості видів. У цій статті ми розповімо які зміни у тваринному світі принесе перехідний період зимово-весняного міжсезоння, та про загальні зміни у поведінці тварин, вже заборонених до полювання, а також про особливості періоду тиші. Далі — докладніше.

Зміни у поведінці тваринного світу

Початок весни для русака є доволі тяжким періодом, оскільки йому потрібно мігрувати у найбільш захищені, закриті ділянки подалі від садів та людських поселень, у доволі голодні часи. Перші виводки у зайця розпочинається вже у березні, проте не вся молодь проживає свої перші місяці, через голод, раптові заморозки та підвищену активність хижаків, таких як вовк та лисиця. Аби надати йому можливість як слід підготуватися до початку сезону розмноження, полювання на нього завершилося ще наприкінці січня.

zavershennia cezone poliuvannia

Дикий кабан також готується до народження молоді, його стада наразі починають розбрідатися, одразу після танення криги та сходу насту. Відтепер, вони віддаватимуть перевагу низинам, розташованими поряд із болотами. Саме у таких місцях можна знайти рослини із товстим корінням, яке слугуватиме кормом для тварин ще протягом довгого часу. Самці знов починають відвідувати солонці, які допоможуть їм  відновитися після довгої зими. Самиці копитних, включаючи оленей, шляхетного та плямистого, а також козуль, зупиняються у найбільш захищених та закритих ділянках лісу, сповнених чагарником, де вони ховатимуть молоде потомство до того моменту, як воно не стане в змозі слідувати за самицями. Зграї самиць на деякий час розходяться, а минулорічні самці, відправляються у самостійне життя.

Хижаки лісу, лисиці, вовки та єнотоподібні собаки також шукають собі нові лігва, готуючись до виховання молоді. Уссурійські єноти принесуть потомство дещо пізніше, протягом лютого в них  тільки починається сезон парування. Цих псових об’єднує те, що у вихованні потомства прийматимуть участь як самець так і самиця, самиця доглядатиме за молоддю, у той час як на самця покладається роль здобуття їжі для всього сімейства. У цей час вовки полюватимуть на порядок активніше, проте концентруватимуться переважно на великій здобичі, що не стане добре для молоді копитних.

Бобер та ондатра також готують нові лігва, що також стосується і тогорічної молоді, яка рано відокремлюється від батьків та вирушає займати нові ділянки. Заново починається збір їжі у спеціальні, захищені від вологи частини нір, напередодні народження молодняка. Бобри харчуються здебільшого корою молодих дерев, ондатри — корінням та стеблами високої рослинності.

Важливість дотримання режиму тиші

Втручання у цей, дуже важливий період для більшості тварин, може вкрай негативно відобразитись на чисельності певних видів, і саме тому полювання від початку березня стає забороненим. Весна — це період розмноження для більшості видів, тож зараз особливо важливо не тривожити тварин. Порушникам закону про полювання доведеться сплатити немалі штрафи, які віднедавна були введені і за шум у лісі, який по-справжньому здатен змусити частину тварин мігрувати з місць заселення. Запеклі мисливці ж, на цей час, можуть підвищити свої навички у влучності та відновити тренування для мисливських собак.

Джерело: trofey.net

 

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна

Информация об этом шокирующем заболевании периодически появляется в новостях. И хотя случается это очень редко, каждый должен быть осведомлен о том, как избежать заражения и как диагностировать бешенство у собак и других домашних животных, которые преимущественно оказываются переносчиками болезни.

Что такое бешенство и как оно передается?

Бешенство – это заболевание, которое вызывается вирусом, тропным к нервной системе. Передается оно через биологические жидкости зараженного животного, в том числе через кровь и слюну. В них циркулирует болезнетворный вирус. Преимущественно распространителями бешенства являются дикие звери и бродячие собаки. Обычно инфицирование у животных происходит из-за укуса или взаимного облизывания.

beshenstvo sobak

Когда появляются признаки заболевания?

Важно знать не только, как передается бешенство, но и как оно проявляется на начальном этапе. Инкубационный период у собак длится от одной недели у щенков, до шести недель у взрослых особей. После этого появляются первые симптомы заболевания. Исход летальный, он наступает в среднем после двух недель протекания бешенства. У привитых собак вероятность подхватить такую болезнь значительно ниже, чем у остальных. Поэтому владельцы домашних животных обязательно должны обращаться к ветеринару для выполнения прививки. В их распоряжении в достаточном количестве есть и сыворотки, и вакцинаторы. Купить в Украине их можно в интернет-магазине Укрвет.

Какие типичные признаки у бешенства?

При заболевании прогрессирует поражение самой важной системы организма – нервной, вследствие чего начинается боязнь света из-за повышенной чувствительности глаз, возбудимость, агрессивность и мышечные параличи. Все это приводит к нарушению движений и остановке дыхания у любого зараженного болезнью живого существа. На ранних стадиях ветеринар может диагностировать заболевание при помощи специфических исследований, таких как реакция диффузной преципитации или иммунодиффузии. Заказать с доставкой эти реагенты можно в интернет-магазине Укрвет. Это качественные препараты фирменного изготовления, гарантирующие максимальную корректность исследований.

Какие стадии протекания заболевания?

Бешенство имеет три стадии: продромальную, агрессии (разгара) и паралитическую. Каждая из них имеет характерные проявления. Выявить их можно визуально, а на начальном этапе - используя иммунологические методы исследований. Заказать все необходимое для этого можно в каталоге Укрвет.

Продромальная (начальная)

Этот период отличается малоподвижностью, пассивностью и вялостью животного. Собака не хочет играть с хозяином, не выполняет выученные ранее команды и не реагирует на свое имя. Но бывает и другая вариация этой стадии: пес ластится, прижимается к земле и ногам, лижется, становится непривычно ласковым. Такие признаки, которыми проявляется бешенство, сразу бросаются в глаза внимательному владельцу и вызывают подозрения.

Маниакальная (разгар)

Вторая стадия имеет более явные и специфические признаки. Собака убегает, прячется, грызет все что не попадя, нападает на людей и животных. Наиболее характерными являются водобоязнь, страх льющейся жидкости, боязнь света, обильное слюноотделение, слабость мышц гортани и жевательных мышц.

Паралитическая

Этот период тянется несколько дней, завершаясь смертью животного. Сначала оно не ест, не пьет, не проявляет агрессии и других эмоций. Судороги, абсолютный паралич, кома и летальный исход – вот, чем завершается бешенство собак.

Какие формы проявления болезни?

Бешенство проявляется в нескольких формах: буйной, депрессивной, атипичной, ремитирующей и абортивной. Каждая из них отличается особыми признаками.

Атипичная

Вялое, измученное до предела болезнью животное страдает около полугода, продолжая заражать вокруг себя все живые существа.

Депрессивная

Собака не агрессивна, хромает, кашляет, болезнь протекает стремительно и завершается гибелью не позже, чем через 3 дня.

Ремитирующая

В таком случае очень нестойкие симптомы того, как проявляется бешенство. Они могут проявляться и снова исчезать. При возобновлении признаки становятся более заметными.

Абортивная

Мало распространенная форма, при которой животное может выздороветь без постороннего вмешательства.

Буйная

Собака мало ест, скрывается от людей или наоборот – становится чрезмерно навязчивой. После этого наступает раздражительность и затравленное состояние. Нормальную еду животное не ест, а проглатывает несъедобные предметы.

Как предотвратить заражение бешенством?

Чтобы обезопасить свою собаку и свою семью от такого коварного заболевания, нужно знать, как защититься от бешенства. Единственный способ для этого – вакцинация домашних животных. Ее нужно делать заранее, ведь в инкубационный период эта процедура уже не будет эффективной. Прививка должна ежегодно повторяться. Также желательно избегать контакта собаки с бродячими и дикими животными. Ведь даже самый безобидный на вид ежик может оказаться распространителем вируса бешенства.

Рейтинг: 5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна

На Виноградівщині, яка славиться давньою історією полювання, цієї суботи відзначали День мисливця. Другий рік обласне свято проходило в урочищі Великий ліс на території Виноградівського держлісгоспу. Господарі зустрічали представників усіх місцевих товариств мисливців і рибалок, колег з інших областей України, а також гостей із-за кордону: Угорщини, Словаччини, Румунії, Чехії, Німеччини. Завітали заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар, голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, заступник голови обласної ради Йосип Борто, представники дипломатичних установ.

— Дякую закарпатцям, що вони такими фестивалями відроджують і розвивають традиції мисливства, — зазначив на відкритті свята Володимир Бондар. — Це важливо і в контексті європейських прагнень України, адже в нас ці традиції не настільки розвинені, як у багатьох інших країнах європейського континенту. У всьому світі мисливська галузь дає прибуток і активно розвивається. Водночас це копітка праця, яка полягає насамперед у системній роботі працівників єгерських служб із підгодівлі та примноження популяції диких тварин.

Vasyl Ropchuk

— Закликаю всіх громадян приєднатися до мисливців і лісівників у розумному використанні наших природних ресурсів і в забезпеченні їх належного врядування на благо майбутніх поколінь, — сказав начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга.

Геннадій Москаль, який приїхав привітати учасників свята у парадному мисливському костюмі, наголосив: «Саме справжні мисливці найбільше зацікавлені у збереженні фауни, регулюючи популяцію диких звірів і підгодовуючи їх. Мисливці полюють лише за правилами і протистоять браконьєрам. Полювання можна вважати романтичним доповненням до всієї організаторської та природоохоронної роботи в лісових угіддях».

На десятках стендів районні організації Товариства мисливців і рибалок фантазійно і цікаво представили романтику мисливства. Це і незвичні трофеї, і вичинені шкури та роги диких тварин, експозиція зброї. Окремо розмістили різні типи годівниць, які демонструють зразки для підтримування диких звірів узимку.

Визначали найкращих мисливських собак, влаштовували майстер-класи зі стрільби з лука та пневматичної зброї, театралізовані сцени, а також дегустацію страв з мисливської здобичі. І подивувалися, і посміялися під час конкурсу з імітації реву оленя, яка вдається далеко не кожному мисливцеві. Не залишилися поза увагою і маленькі учасники: для них представники громадської організації «ФОРЗА» влаштували лісову школу з конкурсами на знання лісівничої тематики.

Увесь день гості могли насолоджуватися виступами найкращих фольклорних колективів з різних куточків Закарпаття. Мисливська ватра, яка розгорілася на безпечно облаштованому місці, нагадала про святий обов’язок мисливців оберігати ті дари, якими природа щедро наділила лісисті Карпати.

Уже у відблисках зір, проводжаючи гостей і приймаючи подяку за надзвичайне свято, директор Виноградівського держлісгоспу Василь Агій не казав їм «прощавайте», а говорив з усмішкою доброго ґазди: «До зустрічі за рік».

 

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна

musluvesОстанніми роками в українському суспільстві триває протистояння між зоозахисниками і людьми, які не менше люблять природу, — мисливцями. На жаль, антимисливський рух поширюється в ЗМІ, соціальних мережах, під час публічних акцій. Прикривається цей рух турботою про бідних тваринок, а «кровожерливих» мисливців зоозахисники називають не інакше, як браконьєрами і вбивцями. Як мисливець у сьомому поколінні спробую розвіяти цей міф.

Про мисливство та його особливості знаю від діда, той — від свого діда, що ходив у тайгу на ведмедя з рогатиною. Мене, хлопця, ці історії зворушували більше, ніж казки. Тепер ходжу на полювання. Зі мною батько, який просто тримає в руках рушницю. Він не полює, а радіє життю. Приблизно так, як його описав незабутній український майстер мисливського слова Остап Вишня: «Мисливці є тими людьми, що люблять тихі вечори над озерами, що чують ніжний шелест очеретів, яким крик бугая на болоті бринить, а загадковий тихий плескіт на озері в їхнім серці одгукується трепетними перебоями». Саме так завжди сприймав і сприймаю полювання. Тож просто дратує, коли з мисливців намагаються зробити злочинців. Особливо ті, хто й уявлення не має про справжнє полювання.

На жаль, ми з однодумцями, які захоплюються полюванням, тривалий час всерйоз не сприймали закиди проти нас. Тож маємо небажаний зворотний зв’язок. Завдяки так званому широкому зоозахисному руху відбулася підміна понять. Мисливців, які щиро ставляться до справи збереження природних ресурсів, стали називати вбивцями та браконьєрами. Це найбільша з усіх нісенітниць, яку лише можна вигадати. Саме слово «мисливець» означає, що людина мислить, замислюється над своїми вчинками. У нас є кодекс честі й етики, ми поважаємо трофеї, які здобули. Зауважте: не вбили, як кажуть про нас зоозахисники, а здобули. Лось, кабан чи будь-який лісовий звір не приречений. Він з нами на рівних. Кажу щиро: одного разу на полюванні не зміг вистрелити в самця козулі, який зазирнув мені в очі.

Звичайно, поширення історій про браконьєрство, які не мають жодного стосунку до правильного полювання, значно підсилюють сприйняття полювання як безвідповідального ставлення до природи, роблять його легким об’єктом для критики. Публікація фотографій розпивання алкогольних напоїв до або після полювання, неетичне ставлення до здобутого трофея і його представлення в неналежному вигляді — все це ще більше налаштовує проти мисливців і псує їм імідж. Ми категорично засуджуємо такі дії. Розтиражовані у ЗМІ приклади не мають жодного стосунку до розумного, зваженого, контрольованого державою мисливства.

Намагання зоозахисників надломити мисливську галузь вважаю неадекватними діями. Світовий та історичний досвід, здоровий глузд доводять, що мисливство — це така сама галузь економіки, як інші. Досить прибуткова. До речі, цю думку поділяє кандидат біологічних наук молодший науковий співробітник Інституту зоології імені І. Шмальгаузена НАН України Євгенія Яніш. Вона стверджує: «Ми за раціональне природокористування та проти браконьєрства. А підриваючи мисливську галузь, дехто підриває обороноспроможність нашої країни, що небезпечно, особливо в наш час. Адже під час війн саме з мисливців та єгерів формувалися спецпідрозділи, які виконували найскладніші розвідувальні, диверсійні та інші функції. Нині ця галузь перспективна, у жодному разі її не можна забороняти, збільшувати на неї тиск, піддаватися псевдоекологам, що просто відробляють отримані міжнародні гранти, частина яких надходить з Росії».

Часто дивує: чому ніхто із зоозахисників не заявляє про необхідність боротьби з браконьєрами? Наприклад, несанкціонований обіг отрутохімікатів у сільському господарстві ще й як шкодить диким тваринам. З мисливцями тягатися легше? Слід хоч трохи розумітися на полюванні, щоб робити висновки. А він тут один: мисливці — не вбивці!

Джерело: Урядовий кур’єр