Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

 Густера на фидер в конце лета

Серпень, це свого роду перехідний період для більшості представників річної та озерної фауни. Тим не менш, початок місяця видається дуже спекотним, а подальші прогнози доки що в тумані. Донні риби, а саме коропові, на початку місяця триматимуться подалі від мілководдя та берегу, де вода занадто прогріта сонцем, та переміщується у бровки та інші донні заглиблення поряд із основною харчовою ділянкою. У цій статті ми розповімо про те, де саме варто шукати плоскирку у першій половині серпня, а також про те, як і на що її ловлять у цю пору.

Где искать густеру

Навіть не дивлячись на аномальну спеку, що прийшла до нас цього місяця, плоскирка веде себе доволі активно, й до самого кінця місяця її апетит буде тільки зростати. Все це спричиняють її сезонні повадки, що не можна викоренити жодними погодними змінами. Тим не менш, густера віддасть перевагу більш глибоким ділянкам, де температура води на декілька градусів нижча. Окрім глибоких бровок, що знаходяться біля ділянок переповнених водною рослинністю, цю рибу також варто пошукати на глинистих, замулених ділянках та біля кам’янистого, обривистого берегу, де водиться численна кількість молюсків та дрібних ракоподібних, що служать основою харчування плоскирці. Окрім неї, тут також можна знайти її природніх сусідів, а саме підлящика та плітку, які час від часу також будуть попадатися на гачок. Доки на вулиці стоїть сильна спека, плоскирка буде віддавати перевагу рослинному корму, але згодом перейде на більш калорійну їжу, тваринного походження.

Снасти для ловли густеры

Плоскирку, на впротяж всього літнього періоду можна доволі успішно ловити як на фідерні, так і на поплавкові снасті, але, ураховуючи погодні умови, варто віддати перевагу саме першому варіанту. Довжина вудилища у випадку з фідеромне перевищуватиме 3-4 метрів, а його тест варіюватиметься від 80 до 120 грамів, в залежності від типу та ваги обраної кормушки. Оптимальний діаметр основної жилки становитиме до 0,2мм, тоді як повідці беруться значно тонші, до 0,15мм. За умови використання тяжких кормушок, щоб ненароком не втратити оснастку, рекомендується використовувати плетений шок-лидер, довжиною у півтора-два вудилища. Середня ж вага кормушки, у ролі якої най частіше обирають тип Open-Ended, становитиме від 30 до 45 грамів.

Пррикормка для ловли густеры

Основа підкормки, незмінно, повинна складатися з дрібних фракцій. Серед компонентів, найчастіше віддають перевагу пшону, молотій кукурудзі, пшеничній муці та  панірувальним сухарям із незначним додаванням дрібного мотиля. У якості привади переважають хліб, кукурудзяні зерна, тісто, дощові хробаки, опариш, волохокрильці та пучок того ж самого мотиля. Не слід також забувати й про ароматичну складову, плоскирка, у теплий сезон дуже добре відкликається саме на солодкі запахи. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні жилки.