Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

sudak

Поведінка судака протягом серпня

Серпень – є завершальним місяцем літа, проте погодні умови передбачаються доволі стабільними та не менш спекотними аніж у липні. Втомлений від постійної спеки хижак шукатиме собі притулок у найнижчих горизонтах, полюючи виключно у чистій, прозорій воді, позбавленій мулу та продуктів життєдіяльності водоростей. На мілини, судак виходитиме виключно вранці, великі хижаки часом підходитимуть до виходів з заплавів, та більшість часу проводитиме на сильній течії, переважно у руслових частинах річок. На малих водоймах, вода в яких прогрівається дуже швидко, клювання місцевого судака стає дуже кволим, найкраще клювання очікується на швидких та вузьких частинах річок, особливо там де течії повертають.

Знайти ділянки, де судак активний доволі нелегка справа, оскільки судак не має постійних стоянок. На активність цього хижака наразі впливає все, від вітру до атмосферного тиску. Найкраще клювання спостерігатиметься у похмуру погоду після тривалої спеки та у сонячну погоду після сильних опадів. Піки клювання традиційно припадатимуть на ракові та вечірні години. Мілководні ділянки населятимуть переважно середні за вагою та молоді особини, основу раціону яких складає мальок, тоді як найбільші, трофейні, особини триматимуться перепадів глибин поблизу руслових частин річок.

Снасті для вилову судака та особливості лову у серпні

Основною снастю для вилову судака є спінінг, сама ж риболовля виконуватиметься як з човна, так і з берегу на вузьких частинах річок із максимальним дотриманням режиму тиші. Перевага віддається вудлищам класу лайт, тестом до 15-18 грамів, оснащеним безінерційною котушкою типорозміром близько 4000, із намотаним на неї шнуром діаметром від 0,14мм, або моножилкою товщиною до 0,24мм. Окрім класичного спінінгу, на широких річках активно практикується риболовля тролінгом, задля якого задіють вудлища тестом до 40 грамів та довжиною до 2,5 метрів.

Принади для лову судака

Для вилову судака також використовуватимуться і ультралайтові снасті у поєднанні з легкими джиг-голівками та силіконом. Оптимальним вибором стануть твістери та віброхвости довжиною до 7 см, легка, проте дещо пришвидшена джигова проводка. Блешні та воблери підбиратимуться мінімального діаметру, оскільки судак має доволі вузьку щелепу, яка змушує його ігнорувати занадто велику здобич. На руслових ділянках варто спробувати риболовлю у схил на балансири, яскравого забарвлення у хмарну погоду (що стане найкращим поєднанням), або натурального, сріблястого кольору у світлі дні. Риболовля тролінгом потребуватиме невеликих вузькотілих воблерів, пристосованих для глибоководної риболовлі (швидкозанурювальних).

 

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

rapala

Історія Рапала

Сьогодні я хочу розповісти вам про людину, яка придумала сучасний вид воблера і дізналася як його можна занурити. Про того, хто перший почав імітувати не просто рибку, а поранену її різновидність. Ви чули про Рапала все? То вам честь і хвала. Не чули? Так тож добре! Тоді я рекомендую вам цю історію.

За випадковим збігом світова популярність Мерелін Монро сприяла і світової популярності фінського рибалки Лаурі Рапала. Мільйони читачів журналу Life дізналися про принади Рапала випадково, це зіграло свою важливу роль: американське представництво фінської сімейної фірми отримало величезну кількість замовлень.

Йшов 1962 рік, і ще далеко було до поширеного нині балансира Рапала, відомого всім воблера Х-Rap, та не менше відомого Rapala Deep Tail Dancer, а «Рапала» вже отримала  світову популярність: про сімейну фірму, яка прославила Фінляндію, дізналися всі рибалки.

Почалося ж усе так: бідний фін з допитливим розумом знав про рибу все і постійно що-небудь та придумував. Так як риба була гарною підмогою в сім’ї, потрібен був постійний улов. Ще інтенсивніше закрутилися думки у фанського рибалки. Одного разу помітивши, що шматочки дерева кружляють в струмені, залучаючи зграї риб, він вирішив зробити з пробки перший свій воблер, обгорнутий в розплавлений фотонегатив… Це був перший крок до своєї всесвітньої популярності.

У середній Фінляндії є містечко Рапала. Саме назва цього місця біля озера Пяйянне випадково, через помилку священика, стало  прізвищем Лаурі, яке згодом так вдало підійшло і до назви фірми і до приманок, які фірма стала виготовляти. «Rapa» в перекладі з фінської мови «бруд».

Повернувшись з війни, Лаурі Рапала продовжує свою роботу по виготовленню приманок разом зі своїми синами і дружиною.

Сьогодні фірма «Rapala» є однією з найбільших виробників воблерів в світі – до 150 мільйонів штук на рік. Рибалки 140 країн світу знають і воблери, і вузол Рапала, який прив’язує приманки до волосіні.

Лаурі Рапала, 27 листопада, 1905 дата народження. Помер у 1974 році. Якщо коротко то:

  • У 1936 році у Фінляндії Лаурі Рапала (Lauri Rapala) створив свій перший воблер. Це була 11-ти сантиметрова плаваюча модель, відома і до сьогоднішнього дня як The Original Floater Rapala.
  • У 1952 році на літніх Олімпійських іграх у Гельсінки спортсмени придбали воблер і привезли його до Північної Америки.
  • В 1959 році Рон Вебер стикається з Original Floater воблером від Rapala на риболовлі в Канаді. Це була риболовля і приманка, яка назавжди змінить його життя, а також життя мільйонів рибалок у всьому світі.
  • В 1960 році прибула перша партія The Original Floater Rapala до США.
  • 5 серпня 1962 року, Мерілін Монро була знайдена мертвою у своїй квартирі у Брентвуді, штат Каліфорнія. Новина просто потрясла Америку. У свою чергу, кожна газета та журнал опублікували історію життя та смерті американської красуні номер один.
  • 17 серпня 1962 року на обкладинці журналу Life красувалася фотографія Мерілін Монро, а в самому журналі описувались яскраві історії її життя. Серед інших статей у цьому номері була ще одна стаття під назвою “Приманка не може пройти мимо”. Це видання журналу Life побило всі рекорди і розійшлося в 3 мільйони екземплярів.

Однією з найстаріших історичних вже приманок — є воблер Original Rapala. При проводці в воді він виглядає натурально: віхляє поранена рибка … Як же домігся майстер особливого специфічного вихляння приманки, що викликає інтерес риби? Матеріал! Рапала вибирає бальсу – легкий і міцний матеріал. До сих пір приманка з бальси ні в яке порівняння не входить до сучасних воблерів із пластмаси.

Фірма «Rapala» ретельно ставиться до виготовлення своїх принад, вибираючи найякіснішу деревину, використовуючи тільки легку її частину. Сам воблер, його тіло, робиться з дотриманням всіх правил обробки для надання потрібних форм. Тести проходять всі воблери і, якщо ви придбали упакований в магазині воблер, знайте, що він вже здав свій перший іспит.

 

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Способы приготовление ухи Изначально общие советы:

Воду лучше всего брать из водоема. Так уха будет иметь свой неповторимый вкус. Однако, если водоем немного загрязнен или есть такие признаки, лучше этого не делать. 

Не варите уху из карася!!! Уха будет горькой, обладать неприятным запахом и вкусом. Если водоем карасевый, то вымочите рыбу в соли хотя бы минут 30, а еще лучше в воде с уксусом.

Также не варите уху из сома и линя. 

Уха варится только с открытой крышкой! После приготовления котелок надо снять и только тогда на несколько минут накрыть крышкой.

1) Берется рыба, чистится от чешуи, потрошится, удаляются жабры и глаза.
2) Головы и хвосты кидаем в кипящую воду котла и кипятим минут 15-25 (на медленном кипении)
3) Пока кипятятся головы делаем рыбное филе, которое потом будем варить и есть
4) Готовим картофель, морковку и лук. Многие варят картошку и лук целиком, я же предпочитаю лук разрезать надвое, он так отдает запах и вкус.

Картошку тоже мелкими кусочками, мне так вкуснее:)

5) Убираем из котелка рыбьи головы и хвосты и кидаем морковку с картошкой (картошку можно кинуть чуть раньше, т.к. она дольше варится немного).

Когда картошка готова почти наполовину, закидываем лук и рыбные кусочки, которые непосредственно будем есть.
6) Минут через 10 добавляем зелень, соль, лавровый лист.

Также берем головешку угля (желательно березового) и, предварительно отряхнув от пепла, на минуту кидаем в уху.

Он вытянет все сторонние запахи.

7) За несколько минут до конца добавляем немного водки. При добавлении происходит ее выпаривание и температура ухи возрастает.

Это помогает мясу рыбы быть более мягким.

После этого уха готова и ее можно смело употреблять.

 

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

4 9У каждого рыболова имеется стул, на котором он сидит возле водоема и ловит рыбу, а также любуется природой, когда нет клева. Можно обойтись и без стула, но это уже будет не та рыбалка. Рыбалка – это, прежде всего отдых, в результате которого человек аккумулирует энергию на будущее. Если рыбачить на стуле, то можно легко выдержать целый день.

Если рыбалку осуществлять целый день на ногах, то человек быстро устает. Конечно, если брать спиннингистов, то им стул не нужен, поскольку они на протяжении всего периода рыбалки много передвигаются, в поисках хищной рыбы. Для любителей классической рыбалки, с применением обычной удочки или фидера, стул просто необходим. Его можно приобрести в магазине или сделать самому, тем более, что это совсем не сложно. Именно об этом и рассказывается в этой статье.

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

prikormkaЧтобы рыба клевала нужно ее прикармливать, но вот для лучшего эффекта, обязательно правильно нужно выбрать прикормку. А выбор напрямую зависит от приманки. Именно о согласовании прикормки и приманки здесь и написано для новичков и не только. 

Все рыбаки знают, на что та или иная рыба клюет. Профессионалы чередуют приманки, выбирают самые удачные варианты для своего водоема.

При этом хороший рыбак не забывает прикармливать рыбу. Но даже лучшие рыбаки, не всегда задумываются, что от согласования прикормки и приманки многое зависит. Если на своем любимом озере хорошо клюет на червя, а прикармливается лучше на горох, это не значит, что, соединив это, будет самый лучший результат. Практика показывает, что хорошее согласование, даже с худшей приманкой, может привести к более эффективному улову.