Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна

 Густера на фидер в конце лета

Серпень, це свого роду перехідний період для більшості представників річної та озерної фауни. Тим не менш, початок місяця видається дуже спекотним, а подальші прогнози доки що в тумані. Донні риби, а саме коропові, на початку місяця триматимуться подалі від мілководдя та берегу, де вода занадто прогріта сонцем, та переміщується у бровки та інші донні заглиблення поряд із основною харчовою ділянкою. У цій статті ми розповімо про те, де саме варто шукати плоскирку у першій половині серпня, а також про те, як і на що її ловлять у цю пору.

Где искать густеру

Навіть не дивлячись на аномальну спеку, що прийшла до нас цього місяця, плоскирка веде себе доволі активно, й до самого кінця місяця її апетит буде тільки зростати. Все це спричиняють її сезонні повадки, що не можна викоренити жодними погодними змінами. Тим не менш, густера віддасть перевагу більш глибоким ділянкам, де температура води на декілька градусів нижча. Окрім глибоких бровок, що знаходяться біля ділянок переповнених водною рослинністю, цю рибу також варто пошукати на глинистих, замулених ділянках та біля кам’янистого, обривистого берегу, де водиться численна кількість молюсків та дрібних ракоподібних, що служать основою харчування плоскирці. Окрім неї, тут також можна знайти її природніх сусідів, а саме підлящика та плітку, які час від часу також будуть попадатися на гачок. Доки на вулиці стоїть сильна спека, плоскирка буде віддавати перевагу рослинному корму, але згодом перейде на більш калорійну їжу, тваринного походження.

Снасти для ловли густеры

Плоскирку, на впротяж всього літнього періоду можна доволі успішно ловити як на фідерні, так і на поплавкові снасті, але, ураховуючи погодні умови, варто віддати перевагу саме першому варіанту. Довжина вудилища у випадку з фідеромне перевищуватиме 3-4 метрів, а його тест варіюватиметься від 80 до 120 грамів, в залежності від типу та ваги обраної кормушки. Оптимальний діаметр основної жилки становитиме до 0,2мм, тоді як повідці беруться значно тонші, до 0,15мм. За умови використання тяжких кормушок, щоб ненароком не втратити оснастку, рекомендується використовувати плетений шок-лидер, довжиною у півтора-два вудилища. Середня ж вага кормушки, у ролі якої най частіше обирають тип Open-Ended, становитиме від 30 до 45 грамів.

Пррикормка для ловли густеры

Основа підкормки, незмінно, повинна складатися з дрібних фракцій. Серед компонентів, найчастіше віддають перевагу пшону, молотій кукурудзі, пшеничній муці та  панірувальним сухарям із незначним додаванням дрібного мотиля. У якості привади переважають хліб, кукурудзяні зерна, тісто, дощові хробаки, опариш, волохокрильці та пучок того ж самого мотиля. Не слід також забувати й про ароматичну складову, плоскирка, у теплий сезон дуже добре відкликається саме на солодкі запахи. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні жилки.

 

Рейтинг:  5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна

Ловля сома літом: снасті, приманки та наживки, пошук місця для лову

У наближенні серпня набирає обертів трофейна ловля сома. Цей річковий гігант не дуже добре переносить високі температури, але на відміну від іншої риби, у цю пору року його метаболізм не падає а навпаки зростає. Це зумовлено, в першу чергу, більше інстинктами риби, ніж погодними, або будь якими іншими умовами. У цій статті ми розповімо про те, як змінюються повадки сома наприкінці липня, а також про те, як де, на що і в який спосіб його варто ловити у цю пору року. Тепер про все по порядку.

Повадки сома 

Напочатку серпня у сома починається сезонне жирування, яке триватиме один-півтора тижня, але вже зараз апетит цього гіганта зростає. Звісно, що пікову спеку сом проводить у ямах, які слугують цій рибі домом на впротяж всього життя. Найбільшу активність ця риба проявлятиме вранці та вночі, саме тоді і варто виходити на рибалку. Для вилову найбільших особин рибалці знадобиться човен та напарник, бо виводжування такої великої риби, вага якої нерідко перевищує 70-80 кг, задача не з простих. 

Шукати сома вранці варто біля глибоких ям та крутих бровок, а вночі біля мілководдя та прибережної зони, де він шукатиме собі здобич у вигляді жаб, п’явок, невеликих представників коропових та молюсків. Також, у пошуках річкового гіганта, рибалка варто як слід дослідити великі вири, місця скупчення коряжника та найглибші ділянки, що розташовані біля притоків. Великі особини можуть полювати навіть на качок, що плавають на поверхні. В темну пору доби глибина ловлі значно зменшується, та рідко перевищую 2 метрів. Активність цієї риби значно зростає перед грозою та під час незначних опадів. У сильну ж спеку виманити його з обжитої ями буде вкрай важко.

Снасті на сома

Найефективнішим засобом ловлі сома буде рибалка на спінінг, з човна, вранці за допомогою квока. Цей нехитрий пристрій здатен створювати звук, що приваблює сома з дуже великої відстані, у той час як коштує дуже небагато, та може бути виготовлений навіть у домашніх умовах. Спінінги ж підбираються найміцніші, оснащені місткою котушкою із якісним фрикційним гальмом. Діаметр основної жилки може перевищувати 0,8 мм. Техніка дуже проста: привада опускається у середні горизонти, та задіється квок. Сома, спочатку, приваблюють саме звуки квока, а вже потім він наштовхується за ковтає приваду з гачком, тут і треба підсікати.

Привади на сома

Існує безліч привад, які підходять для вилову сома: силіконові насадки, великі воблери та блешні, пучок опариша, жаб’ячі лапи, капустянка, коники та шматки м’яса раків. Ніякої проводки під час рибалки на квок не здійснюється, але гра приманки має бути присутньою та добре вираженою, щоб приваду легше було помітити. Найчастіше, привада розташовується під човном, неподалік від ділянки поверхні де працює квок. Зачеплення такої риби як сом, на гачок, буде дуже відчутним, далі ж рибалку чекає довга та дуже непроста боротьба за те, щоб не дати рибі вкритися серед гострого каменю або коряжника, щоб вберегти оснастку та трофей.

Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні жилки.

 

Рейтинг:  5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна

Ловля сома літомЛовля сома літом

У цьому місяці нарешті добігають кінця нерестові обмеження, що дозволить рибалкам ловити рибу на повну, з човна чи з берега, на всіх типах водойм. Проте, в різних областях, цей період закінчиться в різних числах місяця, то ж краще звернути увагу на цьогорічний наказ комітету рибного господарства щодо вашого регіону. Зовсім скоро відкриється справжній сезон трофейної рибалки, а найбільшим трофеєм, що можна виловити в наших водах, звісно ж стане річковий сом. 

Рибалка на сома, та його сезонні повадки

Сом — це найбільший трофей якого тільки можна виловити в українських водах. Цей річковий гігант може сягати в довжину п’яти метрів, та важити понад 100 кг. Звісно ж, гідний екземпляр стане бажаною сторінкою в альбомі будь-якого рибалки. Ловлять великого сома загалом лише в спортивних цілях, бо м’ясо старої риби геть не таке смачне, як того б хотілося, та далеко не кожен повар зможе його правильно приготувати.

В умовах вже майже літньої спеки, сом шукає собі здобич переважно в затінених ділянках, нерідко виходячи на жирування й вночі. Найулюбленішими місцями його харчування стануть мости, ділянки річок під нависаючими деревами, зарослі латаття, невеличкі ями у підводних островків та поряд із впадаючими в основну водойму притоками. В таких місцях вода дещо прохолодніша, та саме сюди течіями приносить багато великих комах та їх личинок, які опадають з дерев, та опиняються в воді при перельотах з полів та степу. Повноцінна рибалка на сома стане можлива вже з другої половини місяця, коли ця риба почне активне жирування. Шукати ж його треба, в першу чергу на рельєфних ділянках, багатих на великі заглибини. 

Які снасті варто взяти на сома в червні?

Для ловлі сома, найчастіше використовуються два типи снасті: донні та спінінгові. Ловля на донку проходить за допомогою міцного, фідерного чи спінінгового вудилища, довжина якого становить не більш як 3 метри. Рекомендований діаметр основної жилки на донні снасті становить 0,6мм, тоді як поводок має представляти з себе міцний, та більш тонкий шнур, довжиною десь біля 0,5 метра, та бажано зеленого, або камуфляжного кольору. Гачки повинні бути вкрай міцними, а довжина основної жилки не менш як 150 метрів. Котушка, в свою чергу повинна мати об’ємну шпулю, та бути обладнаною надійним фрикційним гальмом.

Основні принади на сома на початку літа

Сом - риба всеїдна, тому варіантів принади для його вилову безліч. Найпоширенішими принадами для ловлі на донні снасті стануть капустянка, невеличка жабка, м'ясо мушлі, рака, чи креветки. Якщо ловля ведеться за допомогою спінінгової снасті, то досить непогано будуть працювати великі блешні, та воблери довжиною в 10 або більше сантиметрів. Штучні принади ведуться по самому дну, підіймаючи за собою слід із піску чи мулу, що не тільки не відлякує річкового гіганта, а й змушує сома звернути увагу та погнатися за нею. Пізніше, коли в повній мірі відкриється сезон рибалки з човнів, буде дуже популярна ловля сома на квок, але про це, детальніше —  в наступних статтях.

Джерело: trofey.net

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна

Ловля судака в травні/Ловля судака в мае Травень підводить риску під нерестовим періодом більшості видів рычкової фауни, причому як хижих, так і мирних. Судак в цьому плані далеко не виняток, його жирування в цьому місяці може принести рибалкам добрі плоди, головне знати як цим можна скористатися і попередньо розвідати пару перспективних точок.

У цій статті ми розповімо про те, де варто шукати судака в теплі травневі дні, а також як і на що його варто ловити в цьому місяці.

Звички судака в травні

Судак, по закінченні нересту, на відміну від інших хижих риб, пересувається по водоймі в складі великих груп і постійно знаходиться в пошуку їжі. Післянерестове затишшя триває у цього хижака не більше півтора тижня, в цей час він не відпливає далеко від нерестовищ. Невеликі і середні особини відправляються на жирування раніше. Рибалкам, перш за все, варто враховувати той факт, що судак не буде гнатися за великою рибою, вважаючи за краще годуватися частіше, але невеликими особинами. Глибина в місцях його годівлі, буде на рівні від 0,8 до 1,5 метрів, саме сюди припливає погрітися мальок, невелика плотва та уклейка.

Також, цю рибу, з великою ймовірністю можна зустріти на затоплених косах і річкових звалах, в неглибоких ділянках. До берегової лінії, зграї судака підпливають близько тільки в самих рідкісних випадках, тому розраховувати варто виключно на далекі кидки. Обережність цієї риби в травні варіюється в залежності від ступеня замутнності водойми, при тому, що судак буде шукати собі найбільш чисті ділянки.

Снасті для лову судака в травні

Снасті для лову судака в травні повинні бути надійними і граничними далекобійні. Довжина вудилища може досягати 3 метрів, можна і менше, але це вже буде залежати від рівня майстерності рибалки. Котушка повинна бути місткою і швидкою, з гранично рівномірно намотаною ниткою. В якості останньої кращі шнури, діаметр яких, в середньому, становить 0,16 мм. Шнур, який має мінімальну розтяжність, гарантує рибалці якісну і жорстку підсічку, що вкрай важливо.

Також, не варто сподіватися на легке виважування, будьте впевнені, велика риба надасть гарний опір.

Вибір приманки на судака

Вибір приманки на судака - справа майстерності та вміння працювати з окремими їх видами. Найчастіше, в умовах швидких річок, застосовуються блешні, що володіють збільшеною масою для найбільш далекого закидання. Крім цього, варто звернути увагу на джигові приманки, оснащені важкими джиг-головками і вузькотілі воблери, які зовнішнім виглядом нагадують уклейку. Робоча глибина приманки повинна бути на рівні від 0,5 до 1 метра. Закид здійснюється трохи вбік від перспективної точки, проводка ж повинна бути швидкою.

Бажаємо вам приємно провести час на риболовлі.

 

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна

Щука в листопаді і її повадкиЩука в листопаді і її повадки

До настання зими залишається всього-на-всього декілька тижнів, погода на вулиці стає дуже мінливою, похмурі дні змінюються сонячними, а дощі - снігом. Щука продовжує активно полювати на мирну рибу, однак цей процес проходить у все більш глибоких ділянках водойми. У цій статті ми розповімо про те, де шукати щуку в листопаді, як, чим і на що її варто ловити по холодній воді.

Де шукати щуку в листопаді і її сезонні повадки

Листопадове похолодання змушує щуку переміститися в більш глибокі і теплі шари водойми, де мешкає більшість видів мирної риби. У високій рослинності залишаються лише невеликі екземпляри. Ця риба все ще веде полювання на протязі усього світлового дня, проте з плином часу, хижачка змістить піки активності ближче до ранкової та вечірньої зорям. Ідеальним місцем для риболовлі стане коряжник, глибокі бровки і русла річок.

На невеликих озерах, щука розміститься в найглибших ділянках. До кінця місяця активність щуки знизиться на період між настанням зимових холодів і настанням льодоставу. Поки що можлива ловля з плаваючих засобів, варто цим скористатися, що принесе найбільші плоди, оскільки на великих річках до місць проживання трофейної щуки інакше не підібратися. Особливо слід враховувати той факт, що осінній жор щуки повільно підходить до кінця, хижачка вже не женеться за здобиччю, а полює переважно із засідки, що вносить певні корективи в методи лову.

Снасті на щуку в другій половині листопада

Для лову щуки в останні тижні осені, рибалці знадобиться спінінг довжиною від 1,8 до 2,5 метрів, тестом від 15 до 40 грам. Бланк повинен бути оснащений безінерційною котушкою типорозміром в 3000-4000, передавальне число цього місяця не має великого значення, так як щука краще реагує на повільну здобич, яку легко схопити. На котушку намотується шнур або монофільна волосінь діаметром до 0,25 або більше мм. Шнури в умовах мінусової температури використовувати не рекомендується, або під час незначних морозів, варто змастити кільця незамерзаючим спреєм або мастилом. При використанні мононитки варто скористатися металевим повідцем, який не тільки рятує від гострих зубів хижачки, а й ракушняка і гострих каменів на дні водойми.

Приманка і методи лову

Основними приманками, як і в попередні місяці, виступлять блешні і воблери, а також великі віброхвости. Блешні підбираються сріблясті або яскраво-зелені відтінки, довжиною до 10-12 см. Кращі воблери класу мінно, якщо твічінговая проводка не дає результати, значить настав час повністю переключитися на Stop'n'Go. Вага джигової головки, при використанні силіконових приманок буде залежати від глибини лову, кращий шарнірний монтаж. Джигова ловля ведеться тільки на рівному дні, щоб уникнути зачепів об каміння або залишки водоростей, оскільки щука в листопаді мешкає виключно в придонних горизонтах.